Na co myslet při koupi grilu?

Ačkoliv je do jarního období ještě daleko, existuje velké procento lidí, kteří gril kupují začátkem nového roku. Je to dáno tím, že je nabídka relativně zajímavá. Kromě toho už mnoho milovníků grilovaných jídel napadá jakási nálada a natěšenost. Na co si dávat pozor, pokud budete pořizovat nový gril?

Čím začít při výběru grilu

Nejprve je potřeba si odpovědět na to, kde budete grilovat. Pokud máte rodinný dům, pak je odpověď jasná. S největší pravděpodobností půjde o venkovní grilování. Pro tento typ grilování jsou nejoblíbenější grily, jež pohání dřevěné nebo plynové uhlí. Nemalou výhodou je fakt, že gril na dřevěné nebo plynové uhlí se rychle rozpálí. Kromě toho velice snadno dokážete ovládat teplotu. Poslední obrovskou výhodou je snadná údržba.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další věcí, na kterou musíte myslet, je velikost grilu. Tady přichází na scénu další otázka. Tou je, pro kolik lidí budete grilovat a jak často. Půjde o občasnou grilovací párty nebo plánujete pořádat tuto akci pravidelně a pro více lidí? Pokud se přikláníte k druhé odpovědi, poohlížejte se po větších grilech. Existují rodinné grily, které nemají problém s větším množstvím masa nebo klobás. Nyní už máte dva důležité parametry vyřešené. Na co dalšího si dávat pozor?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Soustřeďte se na detaily

Každý gril může být vybaven různými detaily. Tím hlavním je ale udržování teploty. Jde o schopnost v první řadě dosáhnout požadované teploty a následně ji i udržovat. Tyto detaily jsou vhodné pro přípravu různých druhů masa nebo jiných pokrmů. Pokud plánujete často grilovat pro větší množství strávníků, a pořizujete si tak některý z větších grilů, zaměřte se převážně na plynové grily. Jsou úspornější, co se týče dlouhodobého hlediska. Je pravdou, že počáteční investice je vyšší, ta se vám ovšem postupem času vrátí.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---