Může fungovat soužití psa a kočky? Ano, když budete dodržovat tato pravidla

Pes a kočka skutečně mohou žít v jedné domácnosti. Navzdory všem předsudkům. Pro spokojený život pod jednou střechou je ale potřeba dodržovat některá pravidla. Mít doma kočku a zároveň psa nemusí nutně znamenat vzájemné souboje, štěkání, vrčení a prskání. Poradíme, jak na spokojené soužití obou domácích mazlíčků.

První setkání je klíčové

Pokud pořizujete kočku a psa současně, když jsou mladí, mohou se snadno přizpůsobit společnému životu, a dokonce se stát dobrými přáteli. V nejhorším případě se mohou naučit tolerovat jeden druhého.

O něco náročnější to může být v případě, kdy už doma jednoho chlupáče máte. „Pokud nesete domů ke svému pejskovi kočičku, je důležité ji držet v ruce,“ radí web Living. Pohlaďte zároveň psa i kočku, přičemž hlídejte, aby pes po kočce nevystartoval. Psa nedávejte na vodítko, aby si kočku nespojoval s vaším strachem a negativními pocity.

Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Kočku držte ve vyšší pozici

Pakliže byla u vás doma jako první kočka a nyní k ní přibude i psí kamarád, při seznámení držte kočku ve vyšší pozici. V hierarchii je to totiž vždycky tak, že si kočka vybojuje vyšší pozici. „Psi obvykle s větší pravděpodobností přijmou novou kočku. Některé kočky však nemusí nikdy přijmout nového psa a budou vůči němu vždy nepřátelské,“ doplňuje web Dogs Health.

Společný čas až časem

„Nikdy nenechávejte kočku a psa o samotě, dokud si nejste jisti, že se vzájemně snesou a že jeden druhého tolerují,“ varuje web Nylabone. Nově příchozího člena rodiny nechte pár dní izolovaného a postupně zvířátka nechte, aby se vzájemně seznámila. Po několika dnech můžete společně strávený čas prodlužovat, ale vždy se mějte na pozoru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Krmení nejdříve odděleně

I krmení mazlíčků má svá pravidla. První dny je krmte odděleně a ideálně každého v jiné místnosti. Pohlídejte si, aby kočka i pes všechno snědli. Nekrmte je stejnou potravou – kočky vyžadují stravu bohatou na tuky a bílkoviny, psi kromě bílkovin potřebují i zeleninu.

Zdroj: Living.cz, dogshealth.com, nylabone.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---