Měkké textilie, pohodlný nábytek i příjemné dekorace. Prvky, které zpříjemní váš balkon

Už teď sníte o příjemných chvílích na balkoně? Odpočinek na terase a teplé večery jsou brzy tady! Ale nezapomněli jste na něco? Pokud si chcete užít pořádnou relaxaci, měli byste si pro ni vytvořit vhodné prostředí. Ukážeme vám, jak na balkon vnést pohodlí a útulnost, díky které si užijete příjemné chvíle odpočinku.

Předpovědi počasí mohou být pořádně nepříjemné. Zvlášť když se každý už těší, až odloží zimní oblečení na dlouhý spánek a bude si užívat krásných slunečných dnů. Na toto roční období je však třeba se řádně připravit, uvádí portál Proženy.cz. Ne každý má prostornou zahradu nebo terasu. Možná vás překvapíme, ale i malý balkon dokáže divy. Inspirujte se našimi kroky a vytvořte si svou osobní oázu klidu a odpočinku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pohodlný nábytek

V první řadě vám snad nemusíme připomínat, že první, co musíte po dlouhých zimních měsících udělat, je důkladně vyčistit balkon. Jakmile vytvoříte čistý prostor, zvolte správný nábytek pro jeho uspořádání, píše portál Blesk.cz. Pohodlně se budete cítit v menších oválných křeslech, závěsných křeslech nebo pohovkách, které odpovídají velikosti vašeho balkonu. Spolehlivě vám poslouží také odkládací stolek, na který si můžete kdykoli položit sklenici letního nápoje nebo šálek ranní kávy.

Měkké tkaniny

Pohodlí snadno dosáhnete vrstvením různých látek, které je trendy nejen v interiéru, ale i venku. Na vybrané křeslo nebo pohovku rozprostřete měkké a na dotek příjemné polštáře. Sedací polštáře použijte jako další možnost posezení, například pro návštěvu nebo k odložení nohou, jak uvádí Dáma.cz. Když se večer ochladí, přijde vhod deka a po koberci se můžete procházet i naboso.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Originální dekorace

Pokud toužíte po dokonalé romantické atmosféře, využijte sílu doplňků. Různé druhy luceren, svíček, světelných řetězů, košíky na odkládání dalších doplňků, různé misky, vázy, prostě vše, co se tam vejde a zpříjemní vám chvíle.

Zdroje: Proženy.cz, Blesk.cz, Dáma.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---