Máte v kuchyni žulovou pracovní desku? Dáme vám tipy, jak ji vyčistit

Žulové pracovní desky jsou velmi oblíbené. V kuchyni vypadají velmi elegantně a moderně, není se tak čemu divit, že se objevují v mnoha domácnostech. Pokud i vaši kuchyni zdobí žulová pracovní deska, měli byste vědět, jak se o ni správně starat. Dáme vám několik rad, jak na údržbu a jak o žulovou desku pečovat.

O žulovou desku pečujte každý den

Úklid domácnosti je pro většinu z nás samozřejmostí. Všichni to chceme mít doma čisté a uklizené. O žulovou desku radíme starat se opravdu každý den. Pro běžný každodenní úklid toho mnoho nepotřebujete – vystačíte si jen s teplou vodou a hadříkem z mikrovlákna. Web Merry Maids doporučuje dát do vody trochu prostředku na mytí nádobí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pozor na agresivní chemikálie

Pokud máte v kuchyni žulovou pracovní desku, pak si dejte pozor na agresivní čisticí prostředky. Web Molly Maid varuje před prostředky obsahující agresivní chemikálie, vyvarujte se také kyselým čisticím prostředkům. Na žulovou desku nepoužívejte ani abrazivní čisticí prostředky.

Proti odolným skvrnám pomůže jedlá soda

V kuchyni se odehrávají všechna ta kulinářská kouzla, během kterých se ušpiní nejen nádobí, ale také pracovní plocha. Budete-li čelit odolnějším skvrnám, nebojte se použít na ně pomocníka, kterého máte určitě doma. Na mysli máme jedlou sodu – levnou surovinu, která toho ale hodně dokáže.

Použití jedlé sody na odolnější znečištění doporučuje také web Wiki How. Z jedlé sody a vody vytvořte pastu, kterou naneste na postižená místa. Nechte 5 až 10 minut působit a poté vyčistěte houbičkou na nádobí. Následně setřete čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na žulovou desku bílý hadřík

Web Wiki How doporučuje na úklid a čištění žulové pracovní desky používat bílý hadřík, ideálně bez vláken, která by se mohla uvolnit a zůstávat na desce. Použít můžete i klasickou látkovou plenu nebo hadřík z mikrovlákna.

Zdroj: merrymaids.com, mollymaid.com, wikihow.cz

Zdroj: merrymaids.com, mollymaid.com,

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---