Malý byt = velký problém. Jak v něm efektivně sušit prádlo?

Malý byt s sebou může přinášet řadu každodenních problémů, se kterými si majitelé větších nemovitostí nemusí vůbec lámat hlavu. I takové obyčejné sušení prádla může v pidibytě bez balkonu představovat problém. Sušení uzme část drahocenného prostoru, a kromě toho, že může trvat dlouhou dobu, může být oblečení ve finále zatuchlé. Jak si se sušením prádla v malých prostorech poradit? Přinášíme vám rovnou 4 možnosti řešení!

1) Vertikální sušák na prádlo

Jestliže se nechcete vzdát sušáku na prádlo, vyměňte klasický horizontální za vertikální. Ušetří vám prostor, a přitom se na něj vejde stejně, nebo dokonce i více prádla. Má několik úrovní nad sebou, některé z modelů mají držáky na ramínka, odkapávač, brzdu apod. Většina z nich se dá jednoduše složit tak, aby vám po usušení prádla nezabral tolik cenného prostoru. Nevýhodou bývá vyšší cena u bytelnějších modelů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Stropní sušák na prádlo

Nechcete-li, aby bylo pověšené prádlo tolik na očích, pořiďte si stropní sušák. Zavěsit ho můžete v koupelně nebo na balkoně. Ačkoliv se sušák nazývá stropní, montovat ho lze většinou také na stěny. Případně si můžete pořídit venkovní sušák, který se snadno namontuje na parapet. Mezi jeho výhody patří příznivá cena a výrazné ušetření prostoru. Někomu však může vadit fakt, že esteticky narušuje prostor.

4) Sušička na prádlo

Sušička na prádlo patří stále častěji ke standardnímu vybavení domácností. Web prozeny.cz udává, že se jedná o druhý nejekologičtější způsob sušení prádla – ten první je sušení na čerstvém vzduchu. Bohužel se se sušičkami pojí mnohé nevýhody. Kromě vyšší pořizovací ceny a nároků na prostor počítejte také s tím, že ne každý materiál je na sušení v sušičce na prádlo vhodný.

5) Dryperátor

Že je pro vás tento název nový? Nelze se tomu ostatně divit. Tato unikátní diskrétně vypadající skříň patří stále mezi novinky na trhu. Jak se můžete dočíst na webu maxstream.cz, kromě toho, že tato skříň dokáže během chvilky prádlo usušit, funguje jako doplňkový zdroj tepla. Nevýhodou je však vysoká pořizovací cena a větší rozměry.

Pokud se rozhodnete pro první dvě varianty, dávejte pozor na to, aby se místnost s mokrým prádlem dostatečně větrala a prádlo nebylo zatuchlé. Jakému sušení prádla dáváte přednost v bytě vy?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Použité zdroje

https://www.prozeny.cz/clanek/jak-susit-pradlo-doma-jde-to-i-v-panelaku-a-bez-plisni-14173

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---