Ložnice podle Feng Shui pro harmonický spánek


Celý den toužíte po tom, až se vaše hlava zase dotkne polštáře, ale stejně se ráno necítíte dostatečně odpočatí? Ložnice je místo, kde strávíme jednu třetinu našeho života, proto by měla být místem relaxace. Vydejte se o staletí zpět ke starým Číňanům a technice Feng Shui, která odkrývá léčivé uspořádání místností.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/


Význam Feng Shui

Jak už jsme si naznačili, jedná se o starověkou čínskou filozofii, ve kterou lidé věří až do dnešních dnů. V souladu s přírodou využívá principy designu interiéru k nalezení životní rovnováhy a harmonie. Feng Shui umožňuje vaší energii proudit domovem tak, aby docházelo ke zlepšení a udržení kvality života. Jde zde několik zásad, které je třeba dodržet.

Postavení postele

Postel by měla stát na severojižní ose, což je dle Feng Shui nejklidnějším směrem. Nedávejte ji nohama blízko ke dveřím, kde je nejsilnější proud aktivní energie. Čelo postele by mělo být u plné stěny, aby tak chránilo a krylo hlavu. Postel by měla být snadno přístupná z obou stran a vyvarovat byste se měli také umístění jakýchkoliv věcí nad hlavou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/


Důraz na přirozené světlo

Neblokujte okna nábytkem ani závěsy, které nepropustí sluneční svit. Přirozené denní světlo je energie v životní síle. Na noční osvětlení jsou nejlepší klasické a halogenové žárovky než chladné LED osvětlení. Vsaďte na tlumené světlo nebo lampy. Nejpřirozenější jsou také svíčky, které vyrovnávají prostředí a vytvářejí teplo.

Co do ložnice nepatří?

Méně je více, a to platí pro ložnice dvojnásob. Tabu jsou zrcadla, televize, ale i většina rostlin. Na první pohled se sice mohou zdát neškodné pro prostor, ale na vaši regeneraci mohou mít neblahý vliv. Článek na webu Bydlíme Kvalitně vám ukáže důvody, proč tomu tak je.


Zdroje: Bydlimekvalitne.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---