Líbilo se vám na dovolené v Itálii? Dopřejte si trochu té Itálie u vás v bytě nebo rodinném domě

Máte pocit, že váš domov chce změnu, která by vás okouzlila? Domov je symbolem bezpečí a pohody. Pokud nebude váš interiér přizpůsoben vašim požadavkům, pak se v něm nebudete cítit příliš šťastně. Zkuste se zaměřit na změny, které váš byt nebo rodinný dům promění, a vy tak najednou opět ožijete.

Trochu Itálie u vás doma pomocí jednoduchých změn

Italské domácnosti jsou o vyhřátých barvách, což je pochopitelné, vzhledem k tomu, jaké teploty se tam denně promítají v letním období. Kromě teplých barev se zaměřte také na materiály, mezi které patří například kámen nebo dřevo. Je potřeba to s těmito materiály příliš nepřehánět. Víte, co se říká. V jednoduchosti je krása, na to byste se měli zaměřit. Jedině tak italský styl bydlení dokážete dovést do úspěšného cíle. Jak tedy provést hlavní změny?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Snažte se do svého interiéru zařadit vyhřáté barvy. Vymalování by mělo proběhnout na prvním místě. Jakmile budete mít vymalováno, zkuste se zaměřit na přírodnější materiály. Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, hlavním přírodním materiálem bude dřevo a kámen. Nemusí jít nutně o pravé materiály. Pokud máte omezený finanční rozpočet, vystačíte si i s imitací. Je potřeba docílit po vzhledové stránce italské domácnosti. Itálie je také o nápaditých doplňcích. Na ty je nutné se také zaměřit.

Hlavním znakem italské domácnosti jsou také starší kousky nábytku, které ovšem působí luxusním dojmem. Pořídit je můžete buď v bazarech, nebo ve vetešnictví. Opravdové Italské kousky budou ale dražší, než si velká část z vás myslí. Týká se to zejména komod, polic nebo skříní. I sedací soupravu přizpůsobte stylu Itálie. Opět ale bude záviset na tom, jak vysoký je váš finanční rozpočet. Pokud je relativně nízký, zaměřte se na nejdůležitější věci. Tím je vymalování, pořízení italských doplňků a imitace dřeva a kamenů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Itálie ve všech směrech

Jak napovídá samotný nadpis předchozích odstavců, trochu Itálie u vás doma bohatě vystačí. Nic vám ale nebrání v tom, abyste si udělali italskou domácnost ve všech směrech. V takovém případě počítejte s vyšší pořizovací cenou a relativně velkým množstvím času. Předělat celý interiér není otázkou jednoho dne, jak uvádí portál Living.iprima.cz.

Zdroj: Living.iprima.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---