Lak na vlasy se dá využít mnoha zajímavými způsoby. Některé byste asi nečekali

Lak na vlasy má doma po ruce snad každá žena. Jeho využití vyplývá už z názvu. Úkolem laku na vlasy je zafixovat účes a pojistit jeho tvar. Umí toho ale mnohem více, jen si to většina z nás neuvědomuje. V dnešním článku vám proto prozradíme, k čemu všemu můžete lak na vlasy použít.

Urychlí schnutí laku na nehty

Ženy si moc dobře uvědomují, že na vzhledu rukou záleží. Pečujete o své nehty v pohodlí domova? Pokud běžně používáte lak na nehty, možná vás nebaví to zdlouhavé čekání, než vrstva uschne. Zpravidla to navíc funguje tak, že čím rychleji potřebujete, aby lak zaschnul, tím déle to trvá.

Přitom stačí tak málo! Vezměte si na pomoc lak na vlasy, se kterým lak na nehty zafixujete, a navíc urychlíte jeho vysoušení. Stačí z větší vzdálenosti jednoduše nehty nasprejovat a máte hotovo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odstraní pozůstatky etiket

Už jste se někdy pokoušeli dostat z nějakého nového kousku etiketu, která se ale ne a ne pustit? Etikety a cenovky mnohdy drží a drží. Zbavit se jich přitom nemusí být vůbec složité. I tady pomůže lak na vlasy. Nastříkejte ho na pozůstatek po etiketě, budete mile překvapeni, že dočištění už pak půjde skoro samo.

Zlikviduje skvrny na oblečení

Ženy v tomto případě určitě budou vědět, o čem je řeč. Skvrna od rtěnky, tužky na oči nebo třeba od řasenky na oblíbené halence dokáže pořádně naštvat. Není třeba si hned zoufat. Znečištěnou oblast lehce přestříkejte lakem na vlasy, chvilku počkejte a poté dočistěte za pomoci čistého hadříku. Toho nejhoršího se zbavíte a zbytek dokončí pračka.

Dodá botám lesk

Chcete, aby se vaše boty krásně leskly? Pak je po té, co je vyleštíte, zafixujte lakem na vlasy. Nejenže tak podpoříte lesk, ale zároveň prodloužíte jeho trvanlivost. Boty se vám budou krásně lesknout o to déle.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbaví domácnost zvířecích chlupů

Máte doma chlupatého kamaráda? I když pro vás zvířecí mazlíček představuje plnohodnotného člena rodiny, možná se i vy kolikrát chytáte za hlavu při pohledu na domácnost plnou chlupů. Jak se jich zbavit?

I když by vás to možná nenapadlo, pomoci může lak na vlasy. Vezměte čistý hadřík a nasprejujte jej lakem na vlasy. Hadříkem poté zvířecí srst snadno sesbíráte, díky laku na hadříku chlupy perfektně drží.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---