Květiny, které byste neměli pěstovat, pokud máte malé děti

Rostliny mají u nás doma své čestné místo. Péče o ně nás dokáže zabavit, mnohé dokonce i uklidnit. Jejich přítomnost nám dělá radost, promlouvají i do celkového dojmu našeho bydlení. Jsou ale rostliny, od kterých byste měli dát ruce pryč, pokud máte malé děti. O jaké rostliny jde?

Zamiokulkas

Odolná rostlinka, o které se dokonce povídá, že dokáže přežít snad úplně všechno. I to je jeden z důvodů, proč se často objevuje v našich domácnostech – přežije i úplného začátečníka, což se mnoha lidem bez zkušeností hodí. Bohužel se jedná o rostlinu, která je nebezpečná jak pro děti, tak pro domácí mazlíčky – zejména pak pro kočky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Difenbachie

Květina pyšnící se nádhernými žíhanými listy dokáže okamžitě upoutat pozornost, či dokonce pobídnout ke koupi, pokud kolem ní projdete někde ve specializovaném obchodě. Málokdo už bohužel ví, že nadzemní části této rostlinky obsahují jehličky šťavelanu vápenatého. Ten může vážně poškodit sliznice a napáchat opravdu velkou neplechu.

Vánoční hvězda

Rostlinka, která se u nás doma objevuje zejména v předvánočním a vánočním období. Na první pohled krásná a nenápadná – kdo by to byl řekl, že i vánoční hvězda může ublížit? A přece je tomu tak. Květina původem z Mexika ve svých tkáních ukrývá mléko obsahující dráždivý latex a ten může způsobit nepříjemné podráždění zažívacího traktu.

Lopatkovec

O lopatkovci se velmi často hovoří jako o přírodní čističce vzduchu a je pravda, že tohle označení se této rostlině rozhodně upřít nedá. Pokud ale máte malé děti, pořízení lopatkovce raději odložte až do doby, kdy povyrostou. Jde bohužel o jedovatou rostlinu, která je podobně zákeřná jako výše zmíněný diefenbachie.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Oleandr

Přezdívá se mu král zimních zahrad, kde dokáže udělat velkou parádu. I zde si ale dovolíme varovat, jedná se totiž o další rostlinu patřící na seznam těch, které byste určitě neměli mít doma, pokud tam s vámi žijí malé děti. Oleandr obsahuje jedovaté glykosidy, které mohou po konzumaci způsobit i smrt.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---