Kuchyňské linky na míru splní všechna vaše přání i potřeby

Koupit si kuchyňskou linku v klasické prodejně nábytku je výrazně levnější, než když si ji objednáte u firmy, která je vyrábí na míru. Proč jsou ale tedy kuchyňské linky na míru tak žádané? V čem je jejich kouzlo? Některé detaily, zdánlivé maličkosti, mohou mít na samotné užívání velký vliv. Proč budete tu svou milovat, pokud se pro ni rozhodnete?

Plně dle vašich představ

Viděli jste v časopise kuchyni s kuchyňskou linkou, která vás doslova uhranula? Můžete si ji nechat vyrobit na míru s ohledem na vaši kuchyni. Výrobci kuchyňských linek na míru si přijdou prostor zaměřit, domluvíte se na tom, které spotřebiče chcete v lince mít, dohodnete se na šířce skříněk, šuplíků, jejich výšce…

Vyberete si pracovní desku, barvu dvířek i korpusu z několika vzorníků. To stejné platí o výběru dřezů, baterií, úchytů. Díky tomu si vytvoříte kuchyni elegantní, barevnou, v romantickém stylu, strohém severském, venkovském… Vzhled bude vašemu srdci tak blízko, jak jen může být.

Vychytávky, které oceníte při používání

Funkční stránka kuchyňské linky by měla být pro uživatele důležitější než ta estetická. Bohužel, někdy tomu tak není a my při práci v kuchyni láteříme, hrbíme se a ztrácíme se v rohové skříňce, abychom dosáhli na hrnec…

Nechte si poradit výrobci s použitím vychytávek, které jsou ruku v ruce s moderní dobou. Tak třeba důmyslný drátěný systém. Právě ten vám pomůže vyndat hrnce zastrčené i v nejhlubší rohové skříňce jednoduše jen díky otevření dvířek – hrnce vyjedou ven v drátěném systému upevněném na dvířkách.

Skvělá je i vysoká skříň na potraviny. Otevírá se přitažením dveří k sobě, a tak do prostoru vysunete celý regál s mnoha potravinami. Nejenže se tak potraviny výborně skladují, ale budete v nich mít dokonalý přehled.

Zdroj:

Šuplíky si nechte opatřit brzdným systémem, díky kterému se šuplíkem nikdy nebouchnete. Podobně mohou fungovat písty, které budou tlumit zavírání dvířek, které otevíráte směrem nahoru.

Dohodněte se i na tom, jak máte mít spodní skříňky vysoké, tedy v jaké výšce budete mít pracovní desku linky. Pro vyšší osoby jsou klasické kuchyňské linky nízké. Vaše ruka by měla v loktu svírat při práci téměř pravý úhel.

Moderní kuchyňské linky

V letošním roce jsou moderní světlé kuchyňské linky. Ať už budete volit vzhled dřeva nebo budou dvířka vaší kuchyňské linky „jen“ v barvě, aktuálně jsou IN linky ve světlých tónech břízy, vanilky, smetany či světlounké žluté.

Kuchyňskou linku na míru přizpůsobte i velikosti místnosti. Moderní jsou kuchyňské linky sahající až ke stropu. Už se upouští od prosklených dvířek. Pokud máte malou kuchyni, budou vám světlé barvy prostor opticky zvětšovat. Tmavá dvířka by prostor ještě víc zmenšila.

Kvalitní výrobce kuchyní na míru vám poradí a pomůže s výběrem. Nebojte se mu otevřít, svěřit, sdělit své potřeby. Tak budete se svou kuchyní nadmíru spokojeni, a to i po desítky let každodenního používání.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---