Který nábytek nejvíce ovlivňuje domácí pohodu?

Víte, která část vašeho domova se nejvíce stará o pocit pohody a relaxace? Napadlo by vás někdy, jak je důležitá pozornost při výběru sedací soupravy nebo postele? I zdánlivé maličkosti mohou rozhodnout o našem budoucím pohodlí v našem bytě. Podívejte se spolu s námi na pár rad a typů.

Zdroj obrázku:

Pohovka jako srdce domu

Pohovka je místem, kde se schoulíte po náročném dni v práci. Místo, kde sedíte v pátek večer s přáteli nebo sledujete domácí kino s dětmi. Slouží k setkávání, jako základna pro stavění bunkrů, je centrem rodinných oslav. Pohovku používáte několik hodin denně, jak konstatuje web Bobvila. Díky své velikosti je zcela přirozeně dominantou obývacích pokojů a často je designovým základem, od kterého se odrážíte při zařizování zbytku interiéru.

Pozor na výběr správné sedačky

Její výběr je proto nesmírně důležitý. Je reprezentativní při návštěvách a v běžných dnech pohodlným útočištěm a základem domácího komfortu. Při nákupu pohovky dnes už naštěstí nemusíte vybírat z omezené nabídky modelů a obávat se, zda bude pohovka pohodlná, zda materiál vydrží a zda sáhnete po nadčasovém designu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Postel, která promění vaši ložnici v oázu klidu

Ložnice je místnost, na kterou často zapomínáme. Je nejtmavší a chodíme do ní jen spát. Upřednostňujeme místnosti, kam chodí návštěvy (tráví tam čas celá rodina), a dětské pokoje. A to je obrovská chyba. Spánek je jedním z nejdůležitějších prvků pro spokojené fungování a zdraví. Pokud se dobře nevyspíme, budeme úzkostní, budeme dělat chyby a nebudeme vládnout. A to se zaručeně projeví nejen v práci, ale i doma, píše portál Medium.

Zaměřte se na velikost postele

Posledním parametrem, na který je důležitý se zaměřit, je velikost postele. A to i nad rámec tradičních rozměrů u vybraných modelů. Možná potřebujete širší postel (například pokud máte malé děti a spí všichni pohromadě), nebo naopak užší (pokud máte malou ložnici). Často vybíráme pohovku nebo postel pouze na základě designových preferencí. Důležité je však myslet především na užitečnost a funkčnost.

Zdroje: Medium, Bobvila

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---