Krásná sedačka jako zamlada? Naučte se, jak vyčistit pohovku, aby vypadala svěží i po letech

Každý z nás to jistě někdy zažil. V obchodě jste si vyhlédli svou sedačku snů, která se vám hodně líbila. Pořizovací cena nebyla nejnižší, ale i tak jste rozhodli pro nákup. Jenže po pár letech používání nastal problém s jejím opotřebením. Přečtěte si tipy na čištění povrchů pohovek z kůže, eko kůže, sametu, semiše a bavlny.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kožené pohovky

Kožené pohovky jsou skvělé, protože jsou odolné a snadno se čistí. Stačí vám k tomu měkký hadřík (nebo papírová utěrka) a trocha teplé vody s jemným čisticím prostředkem. Jemně otírejte povrch kůže hadříkem nebo papírovou utěrkou s trochou čisticího prostředku, dokud z ní neodstraníte všechny nečistoty. Po dokončení použijte další čistý hadřík navlhčený teplou vodou, abyste odstranili zbytky mýdla. Nakonec nechte sedačku před dalším použitím zcela vyschnout.

Kožené pohovky

Eko kůže je druh syntetického materiálu, který je velmi oblíbený díky své odolnosti a nízké ceně ve srovnání s pohovkami z pravé kůže. Chcete-li vyčistit pohovky z eko kůže, nejprve použijte vysavač nebo váleček na nečistoty, abyste z materiálu odstranili veškeré povrchové nečistoty nebo chlupy domácích zvířat. Poté navlhčete hadřík teplou vodou a jemným mýdlem a malými krouživými pohyby povrch otírejte, dokud neodstraníte všechny nečistoty.

Bavlněné potahové materiály

Bavlněné sedací soupravy jsou skvělým způsobem, jak dodat styl a pohodlí každému obytnému prostoru. Je však důležité je řádně udržovat, aby byla zajištěna dlouhá životnost materiálu. Pravidelně, alespoň jednou týdně, pohovku načechrejte, abyste odstranili prach a nečistoty, které se mohou časem nahromadit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Semišové pohovky

Semišové pohovky poskytují pocit pohodlí a luxusu v každé místnosti. Aby vypadaly co nejlépe, je důležité je pravidelně čistit a udržovat. Jednou týdně použijte nástavec na čalounění na vysavači, abyste z látky odstranili veškerý prach a drobné nečistoty. Čas od času sedačku vykartáčujte kartáčem s měkkými štětinami, abyste obnovili strukturu povrchu sedačky a zabránili únavě materiálu, jak uvádí web Obydlicko.cz.

Zdroje: Obydlicko.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---