Koupě nábytku z druhé ruky. Na co si dát pozor?

Koupě nábytku z druhé ruky může být sice výhodná, ale pouze tehdy, víte-li, jak na to. V opačném případě totiž můžete přijít nejen o finance, ale i o daný kus nábytku, který jste si vybrali. Jinými slovy vám prodávající nemusí zakoupené zboží zaslat. Vy tak budete lehčí o peníze i o vybraný nábytek. Na co si dát pozor a jak nakupovat prostřednictvím internetových bazarů?

Na co se zaměřit?

Nejprve se podíváme na věci, které jsou při výběru nábytku z druhé ruky důležité. Zkuste se zaměřit na to, jak staré je vámi vybrané zboží. Dále je dobré zjistit také informace o technickém stavu vybraného produktu. Má nějaké závady a popřípadě jaké? Dají se snadno opravit či je jejich oprava nesmyslná? Kromě závad je dobré zjistit celkový stav. Je nábytek poškrábaný nebo je v nádherném stavu? Pokud inzerát neobsahuje dostatečné množství fotografií, zkuste se prodávajícího zeptat na doplňující fotografie. Zeptejte se také na další potřebné informace.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V předchozím odstavci jsme vás seznámili s tím, na jaké věci si musíte dát pozor při výběru nábytku z druhé ruky. To je ovšem první část. Tou druhou částí je to, jak postupovat, aby se nejednalo o podvod. Mnoho lidí nabízí neexistující věci na internetových bazarech, a to pouze z jednoho jediného důvodu! Chtějí z lidí vylákat peníze. Jedná-li se o internetový bazar, zaměřte se na přezdívku prodávajícího, telefonní číslo i samotný profil. Jde o nový profil nebo profil bez minulosti? Má recenze, či nikoliv? Telefonní číslo se vám zdá podezřelé? Obchod neuzavírejte. Jak uvedl portál Seznam.cz, ověřené telefonní číslo není zárukou důvěryhodnosti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další tipy na postup při koupi nábytku z druhé ruky

Žádá vás prodávající o platbu předem? O žádné jiné metodě nechce slyšet? Zkuste navrhnout platbu na dobírku. Zboží vám kurýr doručí a vy zaplatíte kurýrovi. Jde o platbu za pomoci třetí osoby nebo firmy. Máte tak jistotu jak vy, tak prodávající. Samozřejmě se v balíčku může nacházet jiný druh zboží, ale zkuste to provést tak, abyste měli jistotu a do balíku alespoň částečně viděli.

Zdroj: Zijememinimalismem.cz, Seznam.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---