Komerční kosmetika může škodit zdraví aneb 3 důvody, proč přejít na non toxic produkty

Staráte se rádi o svoje tělo a kupujete si drahé kosmetické výrobky v domnění, že pro něj děláte to nejlepší? A víte o tom, že naopak mohou obsahovat látky, které spíše vašemu tělu škodí, než aby mu pomáhaly? Přinášíme vám 3 nejdůležitější důvody, proč byste měli vyhodit chemické kosmetické koktejly a nahradit je těmi non toxic.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Neobsahují nebezpečné látky

V kosmetickém průmyslu se používá více než 100 000 druhů nejrůznějších chemikálií. Vzhledem k tomu, že kůže dokáže přijmout z povrchu více než 50 % látek, je nutné, abychom zvážili, jaké látky na ni budeme používat. Vyhnout byste se měli především SLS (= sodium lauryl sulfate), ftalátům, silikonům apod., které jsou bohužel součástí většiny komerčních kosmetických produktů. Ty mohou narušit náš imunitní systém a způsobovat nepříjemné vyrážky, ekzémy, alergie a jiná onemocnění.

2) Skutečně fungují

Kosmetika plná chemie může na první pohled působit tak, že instantně řeší vaše problémy. Nicméně tomu tak z dlouhodobého hlediska není. Většinou totiž problém zamaskuje, ale nezbaví vás ho. Přírodní neboli organická kosmetika je oproti té konvenční šetrnější k našemu tělu i k přírodě, jak píše web Refresher.cz. Svým složením cílí na daný problém a řeší ho. Je však třeba dodat, že na viditelné výsledky si je nutné počkat delší dobu. To je důvod, který lidi často odradí. Nabudou dojmu, že nefunguje, a vrátí se zpět ke komerční kosmetice. Důležité je však obrnit se trpělivostí a vytrvat. 

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Jsou ohleduplné k životnímu prostředí

Spousta non toxic kosmetických produktů dbá na to, aby jejich výroba byla co možná nejvíce ekologická. Často se můžete setkat také s tzv. nahou kosmetikou, která je charakteristická tím, že se prodává bez obalu. Případně si můžete pořídit produkty v papíru nebo skle, což jsou mnohem lepší varianty než jednorázové plasty. Vybírejte produkty pyšnící se certifikáty Ecocert, BDIH nebo mimo jiné CPK. Tyto certifikáty znamenají, že výrobky obsahují suroviny z kontrolovaného zemědělství. Navíc nejsou testovány na zvířatech.

Použité zdroje

Refresher.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---