Koloniální styl: Vznešenost, klid a tradiční dřevěný nábytek

Po přečtení tohoto článku si uvědomíte fakt, že koloniální styl bydlení má své kouzlo. Možná je to jeho dalekou historií nebo dávkou elegance, avšak jedno je jisté. Zařízení místností vašeho domova v koloniálním stylu vás i vaše hosty nadchne, protože kus koloniální éry ve vašem interiéru se o to zaručeně postará. Přesvědčte se sami!

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Co to je koloniální styl bydlení?

Koloniální styl zařízení bytu přinese do vašeho domova pocit elegance, tradice a vintage atmosféry. Tento styl je inspirovaný designem a zařízením domů v koloniálních dobách a může dodat vašemu bytu či domu dávku vznešenosti a klidu.

Zajímá vás, jak daleko sahá historie koloniálního stylu bydlení? Jak píše web bydleni.instory.cz, koloniální styl bydlení existuje již od 16. století.

Jaký nábytek je typický pro koloniální styl bydlení?

Při zařizování vašeho obydlí v koloniálním stylu je důležité zvolit kvalitní a tradiční dřevěný nábytek z tmavých odstínů (nejčastěji mahagon). Zvolte masivní dřevěné kusy nábytku, jako jsou vysoké postele s ozdobnými sloupy, vitríny, truhly nebo vyřezávané stoly a židle.

Jaké jsou typické prvky koloniálního zařízení domova?

  • volte tradiční vzory a látky – potahy na sedačky, křesla a postele mohou být vyrobeny z materiálů, jako je samet, brokát nebo hedvábí s květinovými a geometrickými motivy
  • klasické koloniální barvy zahrnují přírodní a tlumené odstíny, a proto použijte barvy jako tmavě hnědá, tmavě zelená, béžová a tmavě modrá
Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Dekorace v koloniálním stylu

Dodatečné dekorace mohou posílit koloniální styl vašeho bytu. Zavěste na stěny historické obrazy, mapy nebo staré hodiny. Umístěte do prostoru vintage předměty, jako jsou staré kovové svícny, bronzové sochy nebo keramické vázy. Doporučuje se také používat rostliny, jako jsou fíkusy nebo palmy.

I světla mají své dekorační využití ve vašem obydlí. Vyberte si svítidla v koloniálním stylu, jako jsou kovové lustry nebo stolní lampy s tlumeným světlem. Kovové prvky jako mosaz a bronz jsou také velmi vhodné.

Dejte šanci také tapetám, jak doporučuje web living.iprima.cz.

Zdroj: bydleni.instory.cz, living.iprima.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---