Kodetová a Šporcl bydlí v rozlehlém bungalovu v Říčanech

Spolu s dcerami, dvěma fenkami a čtyřmi kočkami žijí manželé Bára Kodetová a Pavel Šporcl v rozlehlém bungalovu v Říčanech. Dům za více než dvacet milionů korun je jejich čtvrtým společným bydlením. Zajímavostí je, že světově proslulý houslista zakotvil v ulici pojmenované po slavném českém hudebníkovi.

Nerozvádějí se, ale stěhují

U celebrit jsme zvyklí na časté neshody, následované dramatickými rozchody. Oblíbená herečka (dcera populárního Jiřího Kodeta) a houslový virtuos se stále nerozvádějí, zato se poměrně často stěhují. Stabilní pár tvoří už více než dvě desítky let, i když oficiální „ano“ vyslovili teprve před pěti lety. Stihli přivést na svět dcery Violetu a Sofii a vychovat také nejstarší Lily, kterou Pavel vyženil. Vyzkoušeli si společné bydlení v Praze i v rozlehlém mlýně v Netvořicích na Benešovsku. Jejich zatím poslední domov má být jakýmsi kompromisem mezi životem na venkově a v metropoli.

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/pavelsporcl/photos/pb.100044425372967.-2207520000./4651117571596036/

Kubelík porazil Mozarta

Když si manželé Šporclovi nové bydlení vybírali, zůstaly podle portálu idnes.cz ve hře dvě varianty. Bára s Pavlem měli na výběr mezi domy v Mozartově a v Kubelíkově ulici. Volit mezi dvěma slavnými muzikanty muselo být pro uznávaného virtuosa Šporcla těžké. Nakonec však nad geniálním Rakušanem Mozartem zvítězil Čech Jan Kubelík, označovaný ve své době za nového Paganiniho a houslového čaroděje, otec slavného dirigenta Rafaela Kubelíka. Populární houslista Šporcl tak získal pro hudebníka skutečně reprezentativní a zároveň vlasteneckou adresu.

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/pavelsporcl/photos/pb.100044425372967.-2207520000./3598637516844052/

Domem znějí housle a zpěv

Šporclovi podle portálu prozeny.cz bydlí v přízemním bungalovu ve tvaru široce otevřeného U. Srdcem domu je obývací pokoj s krbem. K dispozici jsou také tři ložnice, relaxační místnost s bazénem a dvě pracovny na opačných stranách domu. V jedné z nich Pavel denně cvičí na housle, zatímco v druhé Bára zpívá. Dům má nádherný výhled do zeleně. Vychází se z něj přes vydlážděnou terasu do veliké zahrady v japonském stylu.

Zdroje: idnes.cz, prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Vladimíra Krejčí
K útulnému bydlení patří zahrada, šťastné děti, spokojení dospělí, nějaká ta zvířena a květiny všech druhů i barev. K tomu samozřejmě dobré jídlo a pití, v domě plná lednice, pohodlný nábytek a knihovna plná báječných knih. V magazínu iBydleni.cz píšu o pohodových a odpočinkových tématech.

Nejnovější články

--- Další články autora ---