Koberec do kuchyně. Ano, nebo ne? Odhalíme s vámi pro a proti

Mnoho lidí si myslí, že koberec v kuchyni nemá co dělat. Možná i vy zastáváte názor, že je to nepraktické. I když většina lidí koberec v kuchyni nechce, další na něho nedají dopustit. Pokud váháte a stále nemáte jasno, pomůžeme vám tohle dilema rozlousknout. Společně odhalíme výhody i nevýhody koberce v kuchyni.

Konec studených nohou

Ve většině domácností najdeme v kuchyni dlažbu. Ta je sice praktická, pokud jde o údržbu, ale chladná, jde-li o vaše chodidla a pohodlí. Právě vyšší komfort a stop studeným chodidlům je podle webu Realtor jedna z hlavních výhod, proč si do kuchyně pořídit koberec. Nemusíte hned kupovat celoplošný, dá se to vyřešit kompromisem v podobě běhounu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vkusný prvek do kuchyně

Pro mnoho lidí je kuchyně ryze praktickým místem. Nemyslíme zde tolik na doplňky, jde nám především o to, aby kuchyně dobře sloužila. Není to škoda? Web Carpet Call je toho názoru, že to škoda rozhodně je. Zmiňuje se totiž o tom, že díky koberci můžete celkový design kuchyně příjemně oživit a dodat mu šmrnc. Koberce se prodávají v mnoha barvách i vzorech. Stačí si vybrat!

Optické prodloužení místnosti

Řešíte stísněnost vaší nepříliš prostorné kuchyně? Pak i vhodně zvolený koberec může podle webu Houzz pomoci k tomu, že místnost bude vypadat větší. Jak na to? Dlouhý běhoun se postará o to, že kuchyně bude na pohled působit delší. Zkuste to a uvidíte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

A co nevýhody koberce v kuchyni?

Slíbili jsme vám v tomto článku dvojí pohled na věc. Proto se musíme zaměřit i na případné nevýhody koberce v kuchyni. Jednou z nich je samozřejmě náročnost na údržbu a také riziko, že se koberec ušpiní. Pozor také na protiskluzovou úpravu, zejména u kusových koberců a běhounů. Na dlažbě nebo plovoucí podlaze by mohl koberec snadno „ujet“ a úraz je na světě dříve, než stihnete mrknout.

Zdroj: realtor.com, carpetcall.com, Houzz.co.uk

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---