Kdo je připraven, není překvapen. Kterých 7 věcí byste měli mít neustále ve své domácí lékárničce?

Na úvod je třeba poznamenat, že každá lékárnička se liší domácnost od domácnosti. Vždy totiž záleží na tom, kdo v ní žije. Jiné potřeby budou mít senioři, jiné zase rodiny s malými dětmi, sportovci, chronicky nemocní lidé apod. Existuje však 7 věcí, které by v žádné domácí lékárničce nikdy chybět neměly. Které to tedy jsou?

1) Léky na teplotu a proti bolesti

V domácí lékárničce by v žádném případě neměly chybět léky s obsahem paracetamolu (např. Paralen nebo Panadol) a ibubrofenu (např. Brufen nebo Ibalgin). Pomáhají ke zmírnění zvýšené teploty nebo horečky a k zažehnání bolesti o mírné až středně těžké intenzitě. Pro děti je vhodný Nurofen v podobě sirupu nebo čípků.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

2) Teploměr

Druhů teploměrů je na trhu spousta. Čím dál častěji se lidé vrací ke staré osvědčené klasice, čímž se stal skleněný teploměr. Nejen děti ocení rychlost a pohodlnost použití moderního bezkontaktního teploměru. Digitální teploměry bývají rychlé a odolné vůči pádu. Vždy záleží na konkrétních potřebách daného člověka.

3) Léky na zažívací potíže

Těžko budete utíkat do lékárny, když neustále běháte na záchod. Proto je vhodné mít u sebe volně prodejné léky na zažívací potíže, jako je průjem nebo zvracení. Do těch se řadí např. Endiaron, Hylak Forte nebo klasické živočišné uhlí. V případě zácpy vám pomohou kapky Guttalax nebo čípky Dulcolax.

4) Desinfekce

Každé rány různého původu je třeba vždy důkladně omýt a vydezinfikovat. Osvědčený je roztok peroxidu vodíku nebo roztok Betadine. Pohodlné řešení nabízí desinfekce ve spreji jako například Dettol nebo Jodisol.

5) Náplasti a obvazy

Pořiďte si náplasti o různých velikostech na zakrytí řezných ran nebo škrábanců. Na zakrytí vážnějších zranění vám přijdou vhod obvazy. V této souvislosti byste neměli zapomínat také na sterilní krytí, svorky nebo náplasti na zafixování obvazu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

6) Obinadla

Fixační obinadla využijete na zafixování kloubů nebo jiných částí těla. Využijete je také jako podporu žilního a lymfatického systému.

7) Pinzeta a nůžky

Pinzeta a nůžky nemusí být jen součástí manikúrního setu. Měly by být nedílnou součástí domácí lékárničky. Na vytahování třísek nebo klíštěte z kůže využijete pinzetu. Na stříhání obvazů o různých délkách zase nůžky.

Lékárničku zhruba jednou za čtvrt až půl roku zkontrolujte, jestli v ní nemáte léky nebo věci po expiraci. Před každým podáním léku se ujistěte, jestli není prošlý. Léky po skončení trvanlivosti vždy vraťte do lékárny. Nezapomínejte také na to, že by domácí lékárnička měla být umístěna na chladném tmavém místě. A hlavně mimo dosah dětí nebo domácích mazlíčků. Pevné zdraví přejeme!

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---