K čemu v domácnosti využít vodu ze sušičky

Máte doma sušičku? Nedocenitelný pomocník v domácnosti se postupně zabydluje u stále většího počtu lidí. Sušička na prádlo šetří náš čas, zároveň prádlu dodává příjemnou měkkost a krásnou vůni. Pokud sušičku používáte, jak nakládáte s vodou, která zůstává v zásobníku?

Vyléváte vodu ze sušičky? To je škoda!

Sušičky na prádlo se dělí na dva typy – na sušičky mající nádoby na zachycování vody a na sušičky, které se připojí přímo k odpadu, a žádnou vodu tak nemusíte řešit. Jste-li ale majiteli těch sušiček, u kterých se voda během sušení zadržuje ve speciální nádobě, jak s touto vodou posléze nakládáte? Pakliže ji bezmyšlenkovitě vyléváte, děláte chybu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lze vodu ze sušičky využít? A jak?

Možná by vás to nenapadlo, ale voda ze sušičky může u vás doma najít praktické uplatnění. Jako vůbec první způsob, kterým se dá tato voda využít, je nalít ji do nádržky u žehličky. V žehličce bychom měli ideálně používat vodu destilovanou, pokud ji nemáme, je další skvělou volbou právě demineralizovaná voda ze sušičky. Zabrání vzniku vodního kamene, který dokáže napáchat pěknou paseku.

Na splachování i vytírání

Pokud doma máte sušičku, ve které se voda zadržuje v nádobě, jistě víte, že jí i po jednom sušícím cyklu může být pěkné množství. Proto by byla škoda vodu jen tak vylít, když ji můžete využít například ke splachování na toaletě.

Další možností je s vodou vytřít podlahu. Nejlépe uděláte, když se do vytírání pustíte hned poté, co sušička ukončí program a voda bude ještě dostatečně teplá (ba dokonce horká). I to je zajímavý způsob, jak vodu využít, a ještě ušetřit nějakou tu korunu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Se zaléváním květin opatrně

Pokud by vás napadlo použít vodu ze sušičky na zalévání vašich pokojovek, zpozorněte. Vodu ze sušičky lze jako zálivku rostlinám použít jen tehdy, kdy k praní používáte ekologické prostředky bez parfemace.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---