K čemu se dají doma využít sáčky silikagelu?

Určitě jste si někdy přinesli domů krabici s obuví a v ní se kromě nových botiček ukrývaly také maličké sáčky. Většina lidí je bezmyšlenkovitě zlikviduje. My ale víme, k čemu se u vás doma sáčky silikagelu mohou hodit.

Co se skrývá v těchto sáčcích?

Přiznejte se, koho z vás už někdy ovládla zvědavost! Nakoukli jste, co se vlastně skrývá v těchto sáčcích? Pokud jste tak neučinili jako dospělí, možná jste se zvědavostí nechaly unést ještě jako malé děti.

V těchto malých sáčcích jsou drobné kuličky oxidu křemičitého. Oxid křemičitý je známý tím, že má vysoce absorpční schopnosti. Právě proto se dávají například do krabic s botami, které chrání před zvlhnutím.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak sáčky silikagelu využít v domácnosti?

V tuto chvíli vás možná vůbec nenapadá, k čemu by vám tyhle malé sáčky mohly být dobré. Na konci dnešního článku už ale budete mít v rukávu hned několik možností, jak je u vás doma využít. Co třeba v okamžik, kdy se vám podaří tzv. utopit mobilní telefon? Stačí vteřina nepozornosti a mobil se rázem koupe ve vaně nebo ve dřezu, kde jste myli nádobí.

Co teď? Uložte mobilní telefon do krabice a přidejte několik sáčků silikagelu. Nechte ho tam ideálně přes noc, kdy do sebe sáčky nasáknou vlhkost.

Usuší plavky, prodlouží životnost žiletkám a nářadí ochrání před rzí

Divili byste se, k čemu všemu vám mohou být tyhle na první pohled nenápadné a obyčejné sáčky užitečné. Hodí se třeba pro případ, kdy chcete co nejrychleji usušit plavky. Dejte je do sáčku s těmito pytlíky, budou usychat rychleji.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Máte v koupelně, třeba ve sprchovém koutě nebo na vaně žiletku? Ponecháváním žiletek ve vlhkém prostředí zkracujeme jejich životnost, protože se rychleji tupí. Pokud je ale budete skladovat v plastové krabičce se sáčky silikagelu, prodloužíte jejich ostří životnost.

A co takové nářadí? Ať už jde o kleště, šroubovák či další kovové pomůcky, které jsou náchylné ke vzniku rzi. Jak tomu předejít? Stačí nářadí skladovat v plastových boxech se silikagelem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---