K čemu se dá v domácnosti využít kůra z citronu či pomeranče?

Pokud zrovna nepečete něco sladkého, pak možná nenacházíte využití pro kůru z pomeranče nebo citronu. Tropické ovoce si nejčastěji vychutnáváme s příchodem zimy, pomeranče jsou pak pro mnoho z nás nedílnou součástí Vánoc. Jak naložit s kůrou, kterou většina lidí zpravidla vyhazuje? Několik tipů bychom pro vás měli.

Zabrání hrudkování cukru

Tuhle zkušenost má snad každá hospodyňka: stačí trochu vlhké prostředí a v cukru se rázem začnou tvořit hrudky. Možná o něco náchylnější je k hrudkování moučkový cukr. Řešení se nabízí a nebude vás stát ani korunu. Do nádoby s cukrem dejte kousek citronové nebo pomerančové kůry. Po hrudkách už nebude ani památky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbaví vás zápachu

Ne konkrétně vás, ale například lednici, kde se často mísí různé pachy a vůně. Jejich kombinace nemusí být vždy úplně příjemná. Naštěstí stačí kousek kůry z citronu nebo pomeranče vložit do lednice a rázem bude po zápachu. Stejnou službu kůra z citrusového ovoce zastane i v případě, kdy vás trápí zápach bot – vložte kousek kůry do bot a nechte ji tam přes noc.

Vyleští nerezový dřez

I když dnes máme tolik jiných možností, nerezové dřezy jsou stále nejčastější klasikou v českých domácnostech. Kdo má doma nerezový dřez, ten jistě potvrdí, že udržovat jej vždy krásně čistý není tak snadné. Když k tomu ale začnete používat kůru z citronu, velmi si tento úkol usnadníte. Kůrou potřete povrch dřezu, nic složitějšího na tom není.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odpudí otravný hmyz

Jaký je ten nejhorší zvuk, který můžete slyšet nejen ve dne, ale zejména uprostřed noci? Bzučení komára nebo mouchy. Dotěrný hmyz dokáže zabránit klidnému spaní. Od jejich návštěvy u vás doma vás může ochránit kůra z citrusů. Stačí ji položit na parapet, jak zevnitř, tak klidně i zvenčí. Uvidíte, že komáři ani mouchy už se k vám domů nepohrnou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---