Jste zoufalí ze zapraného prádla? S tímhle trikem bude zase krásně bílé!

Zaprané bílé prádlo je noční můrou asi každé hospodyňky. Málokterá z nich ale ví, jak správně prát bílé prádlo tak, aby bylo vždy dokonalé bílé. Možná i vás trápí zaprané oblečení, které ani zdaleka nevypadá pěkně. Proto vám poradíme šikovný trik, se kterým bude bílé prádlo vždy krásně bílé.

Co funguje na zaprané bílé prádlo?

To je otázka, která možná i vám nejednou proběhla hlavou při pohledu na nevzhledně špinavé oblečení, jež mělo do andělsky bílého odstínu opravdu hodně daleko. Věřte, nebo ne, ale navrátit zapranému prádlu jeho původní barvu je snazší, než si možná myslíte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tenhle trik si okamžitě zamilujete

Když se řekne Aspirin, většinu lidí napadne lék proti bolesti hlavy. My vám dnes ale nechceme radit, jak se zbavit nepříjemných bolestí, místo toho přicházíme s trikem, jak si poradit se zapraným bílým prádlem. Asi už tušíte, že hlavní roli zde bude hrát právě jí zmíněná tableta z lékárny.

Až budete příště prát bílé prádlo, nebojte se k jedné várce oblečení přidat až 10 tablet aspirinu. Prádlu ani pračce se nic nestane, nemějte strach. Odměnou za tuhle přísadu vám bude krásně bílé a čisté prádlo, po zaprání nebude stopy. A pokud to na první pokus nezabere, můžete proces zopakovat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pozor na nadmíru užívání Aspirinu

Možná jsme vás právě nadchli a vy už jste spřádali plány, jak budete Aspirin do pračky přidávat ke každému praní. Zde je ale potřeba zmínit jedno upozornění – větší množství aspirinu nacházející se v odpadní vodě je z dlouhodobého hlediska nežádoucí.

Co z toho pro vás plyne? Používejte Aspirin při praní opravdu jen výjimečně. Po této tabletce ulevující od bolesti sáhněte jen tehdy, kdy už bude bílé oblečení skutečně hodně zaprané. Ulevíte tak nejen odpadní vodě, ale také své peněžence. Mimo to není potřeba Aspirin přidávat k barevnému prádlu, tak to s ním jednoduše nepřehánějte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---