Jste příznivci bydlení ve venkovském stylu?

Venkovský styl bydlení není o modernizaci. Představuje bydlení stejné jako na vesnici nebo chatě. Zde by tedy měla vládnout čistota a vyladěný interiér. To jsou hlavní znaky venkovského stylu bydlení. Pochopitelně by se nemělo zapomínat na útulnost. Jaké další znaky patří k venkovskému stylu bydlení?

Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Milovník venkova aneb znaky venkovského stylu bydlení

Věděli jste, že je zde potřeba zaměřit se na starší kousky nábytku, které následně můžete oživit? Vhodnými místy jsou tedy různé bazary nebo internetové portály s použitým nábytkem. Dále je potřeba se inspirovat přírodou. Vhodným nábytkem je tedy dřevo. Zaměřte se na dřevěné kusy použitého nábytku. Dále je venkovský styl bydlení o tvořivosti a hravosti. Zapomeňte na modernizaci a extravaganci. S tou tady neuspějete.

Co se týče dekorací, zaměřte se na keramiku, starobylé kousky, svícny, svíčky nebo staře vypadající fotoráměčky s fotografiemi, které vám připomínají mládí nebo minulost. Venkovský styl je o přírodě. Od toho by se mělo odvíjet množství květin. Nemějte strach zahltit váš interiér květinami. Ty můžete umístit do klasického květináče nebo dřevěného truhlíku. Dalším bodem je starší dřevěný nábytek, jak jsme již uvedli. Staršímu nábytku stačí vdechnout nový život a rázem máte v interiéru venkovský styl bydlení, po kterém jste tolik toužili.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další znaky venkovského stylu bydlení

Textilie a látka patří také mezi znaky tohoto stylu bydlení. Pamatujete si na starší látkové věci? Právě ty byste měli do svého interiéru zapojit. Pořiďte si originální bytový textil, který byl hitem převážně v dávnějších dobách. K těm patří například puntíky, proužky nebo florální motivy. Určitě si z těchto stylu vybere každý. Zvlášť puntíky patří k oblíbeným textiliím, co se týče venkovského stylu bydlení.

Budeme-li se bavit o barvách, tady volte z béžových odstínů. Náramně se pro venkovský styl bydlení hodí i jemnější hnědá barva nebo klasika v podobě bílé. Do ložnice si nezapomeňte pořídit kvalitní matraci, nadýchané polštáře a peřiny, jež se vyráběly v minulosti, květiny a textilie.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---