Jste často nemocní? Vyzkoušejte pravidelnou turistiku

Je známou pravdou, že každý pohyb je krokem k posílení imunity. Patříte mezi lidi, kteří nemají rádi energický pohyb? Zkuste pěší turistiku. Pěší turistika je ideálním sportem pro posílení imunity díky samotnému pohybu a samozřejmě také díky prostředí. Pohyb v lese je osvěžující lahůdkou pro plíce. Co vám turistika přinese do života a jak se připravit na první výlety?

Pěší turistika a chůze jako způsob posílení imunity

Po zimě je naše imunita snížená. Nedostatek slunečního světla, málo pohybu, přechodná nachlazení a absence vitaminů z ovoce a zeleniny vedou k vyšší náchylnosti k onemocněním dýchacích cest. Pohyb v přírodě v podobě pěší turistiky nebo svižné chůze je životabudičem pro fyzické i duševní zdraví, vysvětluje portál Healthing. Není nic jednoduššího, než si koupit turistické boty a vyrazit do nejbližšího lesa. Pokud cítíte potřebu mít někoho po svém boku, přidejte se k turistickému spolku. Navážete nové, zajímavé kontakty a projdete si trasy, které byste jako začátečníci neměli šanci sami prozkoumat.

Pěší turistika prospívá celému tělu

Během pěší túry posílíte nejen svou imunitu. Pěší turistika a chůze mají pozitivní vliv na celý lidský organismus včetně psychiky. Každá procházka, každá prošlá trasa je obrovským přínosem pro vaše zdraví. Jaké jsou zdravotní přínosy pěší turistiky?

Pěší turistika buduje kondici

Svižná chůze a turistika podporují hustotu kostí, pomáhají předcházet osteoporóze.

Díky pěší turistice hubnete a formujete si postavu, píše web Comino. Pokud používáte trekingové hole, posilujete dolní i horní část těla. Pěší turistika podporuje kardiovaskulární systém, má dobrý vliv na úpravu krevního tlaku. Pohyb v přírodě navíc odstraňuje stres, čistí hlavu a podporuje mozkovou činnost.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Co si pořídit před první pěší túrou

Nejdůležitější součástí vybavení turisty je obuv. Pánská a dámská turistická obuv podporuje chodidlo, zabraňuje uklouznutí, stabilizuje kotníky a pomáhá předcházet únavě nohou, uvádí portál BostonMagazine. Oblečení do hor nakupujte podle ročního období. Vybírejte si kousky, které mají v látce všitou membránu, která odvádí vlhkost od těla. Budete také potřebovat turistický batoh. Na kratší túry, které netrvají déle než jeden den, postačí batoh o objemu 15 l. Vždy si vezměte dostatek tekutin, jídlo, malou lékárničku, repelent, nůž, mapu a GPS.

Zdroje: Healthing, Comino, BostonMagazine

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---