Jednoduché, ale geniální triky pro zvětšení obývacího pokoje

Obývací pokoj bývá označován za srdce domova. Je to přesně to místo, kde se schází rodina a tráví společně čas. Zveme si sem hosty, obývací pokoj nás svým způsobem reprezentuje. Jak si poradit se zvětšením malého obýváku, kde počítáte každý centimetr? Dáme vám pár tipů.

Co nejméně nábytku na stěnách

Většina z nás má tendence poskládat velké kusy nábytku ke stěně. Máme v sobě zakořeněnou zkušenost, že to tak dělali naši rodiče, a my je v jejich krocích následujeme. Pokud ale chcete obýváku dodat pár centimetrů k dobru, nesnažte se nábytek vyskládat podél stěn – volný prostor uprostřed vám nijak neprospěje. Nebojte se odsunout nábytek od stěny, i kdyby jen o pár centimetrů, případně zvažte výměnu masivního nábytku za něco menšího.

Světlé barvy mají přednost

Hrajete-li si ve vašem obývacím pokoji s každým centimetrem, vybírejte s rozvahou barvy. Tmavé odstíny do malého obýváku nepatří, naopak dejte přednost světlejším barvám. Nemusíte se spoléhat jen na bílou, všechny světlé odstíny budou super – místnost prosvětlí, opticky provzdušní a zvětší.

Co se barev týče, správná volba se netýká jen výmalby, případně podlahové krytiny. Celkově se do menších prostor doporučuje vybírat světlejší nábytek.

Zdroj: https://pixabay.com/

Hra se světlem

Největším pomocníkem je přirozené světlo. To totiž dokáže vytvořit pocit většího a vzdušnějšího prostoru – i když jen na oko, ale i to se počítá. Nebojte se proto do pokoje pustit co nejvíce denního světla, z oken odstraňte tmavé těžké závěsy a vedle okna nestavějte sedačku nebo velké skříně.

Hra se světlem se týká i umělého neboli doplňkového osvětlení. Nevystačí vám jen jedno centrální osvětlení, neostýchejte se na stěny umístit bodová světla, pořiďte si lampičku. Každý paprsek světla, ať už přirozeného, nebo umělého, se totiž počítá.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---