Jaro je tady! Přiveďte ho až do svého domova

Přemýšlíte o tom, jak s příchodem nového ročního období vytvořit jarní atmosféru ve vašem domově? Stačí použít správné barvy, dekorace a osvětlení, přidat obrazy, fotografie a náladovou hudbu a výsledkem je svěží, útulný interiér, ve kterém se cítíte jarně a pohodově. A možná vás i nastartuje k novým začátkům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pastelové barvy a svěží květiny

S jarní náladou ladí pastelové a další světlé barvy. Magazín ženy.cz doporučuje bílou, světle modrou, zelenou, růžovou a žlutou. Pokud máte v plánu použít nějaké výraznější barvy, například červenou nebo oranžovou, vždy je kombinujte s jemnějšími. Svěžest vašemu bytu dodají pokojové rostliny i řezané květiny a také jarní motivy v interiéru. Pořiďte si vázy všech druhů, tvarů i barev a zaplňte je tulipány, narciskami, hyacinty, fréziemi nebo krokusy.

Polštářky, velikonoční ozdoby a zvířátka

Pokud dáváte přednost umělým květinám, vybírejte jen ty kvalitní, které váš domov oživí a nebudou působit nepřirozeně. Použít můžete také papírové květy, velikonoční ozdoby nebo figurky roztomilých zvířátek, jako jsou králíčci, kočičky nebo veverky. Podlahu překryjte hebkým kobercem světlejších barev a přidejte polštáře a závěsy v pastelových odstínech. Tyto drobné detaily pomohou dotvořit příjemnou jarní atmosféru.

Nezapomínejte na správné osvětlení

Důležitou roli hraje i osvětlení, zvlášť když večer nejste sama a chcete partnera naladit na intimní předehru. Místo ostrého a jasného světla zvolte teplejší odstíny, použijte svíčky, stolní lampy nebo LED žárovky. Dojem útulnosti bytu dodají také světelné řetězy, které můžete vyvěsit na oknech nebo na stěnách. Rozhodně se však vyvarujte ostrého, bílého, nepříjemně bodavého a nepřirozeně pulzujícího světla zářivek.

Oblíbená hudba nebo jen zurčení potůčku

K navození jarní atmosféry přispěje i hudba nebo zvuky přírody, které máte rádi. Nezáleží na tom, jestli je to klasika, jazz, klidná, relaxační hudba nebo jen nahrávka zurčení potůčku či šumění moře. Důležité je, abyste se cítili dobře. Správně zvolená hudba pomůže uvolnit napětí a stres, zlepší vám náladu a nastartuje vás k vyšším pracovním výkonům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Obrázky a fotografie

Také výtvarná díla vnesou do interiéru tu správnou atmosféru. Vyberte si obrazy a fotografie s jarními motivy. Květiny, zahrady nebo krajinky budou dokonale ladit s další bytovou výzdobou. Pokud nemáte na to, abyste si pořídili díla profesionálních umělců, vytvořte si vlastní. Opět použijte pastelové barvy a motivy květin nebo motýlích křídel.

Jaro v bytě i v duši

A když už jste nastartovali tvůrčího ducha, zkuste napsat vlastní báseň. Jaro vás opět bude inspirovat. Báseň můžete vystavit na nástěnce nebo ukrýt do deníčku, záleží jen na vás. Důležité je, že jaro už nebudete mít pouze v bytě, ale rovnou i v duši.

Zdroje: zeny.cz, blesk.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Vladimíra Krejčí
K útulnému bydlení patří zahrada, šťastné děti, spokojení dospělí, nějaká ta zvířena a květiny všech druhů i barev. K tomu samozřejmě dobré jídlo a pití, v domě plná lednice, pohodlný nábytek a knihovna plná báječných knih. V magazínu iBydleni.cz píšu o pohodových a odpočinkových tématech.

Nejnovější články

--- Další články autora ---