Jakou barvou vymalovat dětský pokojíček?

Dětský pokojíček je rájem pro ratolesti a výzvou pro rodiče, dojde-li na jeho zařizování. Pokojíček pro děti by měl být hravý, barevný a zároveň bezpečný. Barvy v něm hrají jednu z nejdůležitějších rolí, proto se dnes zaměříme právě na ně. Jakou barvou vymalovat dětský pokoj? Pojďme se podívat na vhodné kandidáty.

Světle zelená

Kromě toho, že je to skvělá genderově neutrální barva, může být také velmi uklidňující. Je známo, že světle zelená podporuje zdraví i koncentraci na učení. Vybírejte jakýkoliv odstín od jemné pastelově zelené až po světle mechovou nebo něžnou mátovou.

Světle levandulová

Variace na klasickou světle růžovou či jemnější fialovou, jako je levandule, šeřík, fialka a brčál podporují relaxaci. Světle levandulová barva je podle portálu Moshi Kids ideální pro vytvoření klidného prostředí pro děti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Modrošedá

Šedá se nemusí zdát jako velmi zábavná barva, která se používá v dětském pokoji, ale odstín s modrými podtóny může být lákavější. Nemluvě o tom, že modrošedá je perfektní kulisou pro světlý nábytek a doplňky.

Broskvová

Podle webu House Beautiful je broskvová barva ideálním kandidátem do dětského pokojíčku – zejména pro malé princezny. Je to krásná, jemná a něžná barva, která se skvěle hodí k bílému nábytku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Královská modrá

Může být použita k vyjádření mnoha různých emocí a stylů a nikdy nepřestane být nadčasová. Existuje mnoho odstínů modré, ze kterých si můžete vybrat, ať už vaše dítě chce ledově modrou oblohu nebo něco hlubšího, jako je třeba královsky modrá barva.

Žlutá

I žlutá barva je ideální pro výmalbu dětského pokoje. Podle webu Forbes podpoří dětskou fantazii i hravost. Je to veselý odstín, se kterým se dětičky v pokoji rozhodně nudit nebudou.

Béžová

Klasická barva písku je dostatečně neutrální, aby fungovala několik let, a může být použita jako šikovný základ, díky kterému v průběhu dětského růstu budete moci jen měnit doplňky, a vždy tak získáte způsob, jak pokojíček oživit.

Zdroj: moshikids.com, housebeautiful.com, forbes.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---