Jaké zbraně využít v boji proti oroseným oknům?

Chladné počasí s sebou přináší mnoho nepříjemných každodenních situací, které člověk musí řešit. Ačkoliv jde o problém, který vyřeší během pár vteřin, pořád jde svým způsobem o otravující činnost, které by se dalo pomocí jednoduchých tipů zabránit. Řeč je o orosených oknech, jež jsou důkazem zimního období. Jak proti tomuto procesu bojovat?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Tipy na orosená okna

Problém bývá ve špatném větrání. Co si budeme povídat, věřím, že velké procento lidí během zimního období nevětrá vůbec. To je problémem číslo jedna. Pravidelným a správným větráním docílíte toho, že se následující dny nebudete muset trápit s orosenými okny. Kromě toho je potřeba větrat i z důvodu vašeho zdraví. I přes to, že se jedná o zimní období.

Otevřít ventilaci vám opravdu nepomůže. Je daleko účinnější otevřít během dne několikrát okno i na pár minut, než mít po celé odpoledne otevřenou ventilaci. Správného větrání docílíte i po uplynutí pěti minut. Vzduch ve vašem domě se totiž vymění, a vy se tak nemusíte bát toho, že by na vás ráno opět čekalo nepříjemné překvapení v podobě orosených oken. Pochopitelně to není jenom o větrání. Na jaké další tipy by se člověk měl zaměřit?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Problém číslo dva

Vlhkost v bytě bývá dalším častým problémem výskytu rosy. K vlhkosti vám napomáhá například zalévání květin, koupání, praní prádla nebo věšení. V neposlední řadě také vaření. Jak tento problém vyřešit? Zkuste vařit v hrncích. Během vaření zapínejte digestoř, který se postará o páru, jež unikla. Pokud se ve vašem bytě nachází vlhká místnost, pak v ni nenechávejte sušák s prádlem. Do koupelny zkuste namontovat teplovzdušný ventilátor. Na závěr nezapomeňte na koupi pohlcovače vlhkosti.

Posledním bodem je volný průchod teplému vzduchu. Pokud máte na parapetech velké květináče nebo trápíte okna přes zimní období žaluziemi či závěsy, pak je nejvyšší čas se jich zbavit. To platí převážně o zimním období. Teplý vzduch musí mít volný průchod.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---