Jaké jsou výhody závěsného záchodu?

Závěsné toalety v sobě skrývají nespočetné množství výhod. Lidé si je často nepořizují z důvodu, že nepůsobí příliš důvěryhodně. Zkrátka mají strach, že by závěsná toaleta mohla poškozením spadnout. Kromě samotného závěsného záchodu by tak na zem mohl jít i člověk, který jej v danou chvíli využíval. Obavy zde ale nejsou na místě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výhody závěsného záchodu

Obrovskou a zároveň hlavní výhodou je fakt, že je možné si zvolit výšku, ve které se bude závěsná toaleta nacházet. Co to znamená? Pokud jde o vysokého jedince, určí si výšku, která mu bude maximálně vyhovovat. To stejné platí i pro lidi drobnější postavy. Nejvíce však ocení závěsný záchod lidé s hendikepem.

Další výhodou je tichost. Tu ocení převážně lidé, kteří nemají příliš tvrdý spánek. Určitě to znáte, jdete v noci na záchod a následně spláchnutí vzbudí nejednu domácnost. Převážně pak vaše blízké, kteří s vámi sdílí jednu domácnost. Závěsný záchod má nádobku umístěnou za stěnou. Právě stěna se postará o tlumení při spláchnutí. Zvuky poté nejsou téměř vůbec slyšet. Vy tak budete mít čisté svědomí v tom, že nevzbudíte své spolubydlící. Oni naopak ocení fakt, že se vyspí a nebudou rušeni při každém spláchnutí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Závěsný záchod a koroze konstrukce? Žádná!

Klasický záchod byl umístěn k podlaze. Na celý systém se tak snáz dostával prach a vlhkost. Právě tyto dva problémy časem způsobovaly korodování. To vám u závěsného záchodu nehrozí. Vy se tak nemáte čeho obávat. Závěsný záchod má delší životnost. Kromě toho lze tento systém považovat za povedenější a kvalitnější. Mnoho lidí si ale myslí, že jde o dražší variantu domácí toalety. I v tomto případě se hluboce mýlíte. Věděli jste, že ceny startují prakticky na stejných částkách jako klasický záchod?

Poslední výhodou je snazší úklid a péče. Závěsný záchod je ve vzduchu, a tak pod ním snáz vytřete podlahu. Nemusíte zbytečně běhat s hadrem kolem toalety.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---