Jaké jsou výhody a nevýhody dřevostavby?

Dřevostavby jsou oblíbenou variantou při stavbě nového rodinného domu. Častým důvodem, proč si lidé zvolí tuto variantu, je nižší cenová relace. Kdo by koneckonců nechtěl ušetřit nemalé finance? Je potřeba se ale seznámit i s jinými výhodami, které v sobě dřevostavba ukrývá. Jak jistě víte, výhody přináší s sebou i jisté nevýhody. Dřevostavby nejsou výjimkou. Pojďme si tedy říct pro a proti dřevostaveb.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výhody dřevostaveb

Jak jsme již uvedli v předchozím odstavci, obrovskou výhodou dřevostaveb je nižší cenová relace. Nový rodinný dům si tak budete moct postavit mnohem levněji než například zděnou variantu. Další výhodou je fakt, že proces stavby je mnohem rychlejší. Nebudete tak muset na svůj vysněný rodinný dům čekat příliš dlouhou dobu. Nemusíte se bát toho, že by dřevostavby nebyly kvalitní.

Poslední velkou výhodou je jejich ekologičnost. Dřevostavby jsou velice ekologické. Mimo jiné vzniká při stavbě menší množství stavebního odpadu. Likvidace tak není následně příliš drahá. Dřevo je skvělým materiálem, který se dá považovat zároveň za velice odolný a přitom lehký. Navíc skvěle izoluje teplo. Během topné sezóny se tak nemusíte obávat toho, že by vás vytápění rodinného domu stálo veškeré úspory.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nevýhody dřevostaveb

K nevýhodám patří větší výskyt plísní. Dřevostavby jinými slovy trpí na plísně, což je pochopitelné. V dnešní době ale existuje mnoho přípravků, jež vám pomohou s tímto problémem bojovat. Dále se musíte smířit s tím, že je dřevo méně odolné proti požárům. Ačkoliv se na dřevostavby aplikují protipožární prostředky, stále je zde větší riziko než u zděných rodinných domů.

Poslední nevýhodou je špatná izolace hluku. Bude-li se vaše dřevostavba naházet na frekventovanějších místech, je potřeba si zvyknout na hluk, který v domě uslyšíte zvenčí.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---