Jaké jsou trendy v dětských pokojích?

Čeká vás zařizování dětského pokojíčku a chcete se držet trendů? Dětský pokoj je místem, které by mělo být funkční, praktické, hravé, ale také bezpečné. Vybavení se bude určitě odrážet od věku dítěte, které bude pokoj obývat. Počítejte také s tím, že jak dítě poroste, tak budete pokojíček několikrát předělávat.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Pokojíček pro nejmenší

Snad každá maminka se těší na zařizování prvního pokojíčku pro očekávané miminko. Na co by neměla zapomenout? Malé miminko mnoho věcí nepotřebuje. V prvních měsících, možná i letech svého života bude pravděpodobně spát s rodiči v ložnici a v pokojíčku začne trávit více času, až si bude hrát s hračkami. Pro hru je dobré do pokojíčku umístit koberec nebo podložku.

U malého miminka nezapomeňte také na přebalovací pult nebo podložku, kterou položíte na komodu. Do budoucna se bude hodit nějaká policová skříň na hračky. Přibližně kolem 1,5 roku věku dítěte je vhodné pořídit také stoleček a židličku, aby si dítě mohlo například malovat.

Nezapomeňte také vybrat skříň a komodu na oblečení. Ze začátku mohou sloužit také k ukládání plen a dalších potřebných věcí. Vybírejte takový nábytek, který s dítětem poroste a nebude jej nutné brzy měnit.

Děťátko bude potřebovat také postýlku s kvalitní matrací. Postýlku budete mít nejspíš ze začátku v ložnici a později ji můžete umístit do pokojíčku. Pokud chcete do pokojíčku pořídit velkou postel, určitě pořiďte s klasickou délkou, jak doporučuje mujdum.cz, abyste ji nemuseli brzy měnit. Velkým trendem posledních let jsou tzv. domečkové postýlky, které mají konstrukci ve tvaru domečku. Pokojíček zútulní a s dítětem porostou.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Barvy

Pokud si lámete hlavu s výběrem barvy, určitě nesáhnete vedle s pastelovými barvami. Jak uvádí ceskestavby.cz, výběr barev by neměl být podceňován, protože mohou ovlivnit psychiku dítěte. Pastelové barvy vytvoří uklidňující prostředí.

Vzory

Trendem jsou například duhy, ale také motivy lesa či džungle. Na zeď můžete nalepit tapetu nebo samolepky či zavěsit obrázky s těmito motivy. Určitě platí, že v jednoduchosti je krása, a tak by pokojíček neměl přeplácaný, protože i to může negativně ovlivňovat soustředění dítěte.

Zdroje:

https://www.mujdum.cz/rubriky/interier/co-nesmi-chybet-v-detskem-pokoji-navrhnete-jej-podle-novych-trendu_5539.html

https://www.ceskestavby.cz/clanky/divci-pokoj-inspirace-fotografie-29602.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---