back to top

Jaké jsou rozdíly mezi ženským a mužským interiérem?

Partneři mohou odděleně žít i několik let. Jakmile ale dojde k zařizování prvního společného bytu nebo domu, hádky na sebe nenechají dlouho čekat. Je to pochopitelné, protože muži i ženy mají o bydlení zcela odlišné představy. V čem se liší ženské a naopak mužské interiéry? Rozdíl je jen v pár věcech, které jsou ale považovány za ty nejdůležitější. Jakmile k nim dojde, hádka je na světě.

Ženský interiér

Ženy dávají přednost většímu množství dekorací. Chtějí mít byt plný krásných dekorací, které jim budou připomínat jejich život. Je to dáno tím, že patří k něžnějšímu pohlaví. Jde o romantické duše, které bydlením žijí. Co se týče barev, dávají přednost pastelovým barvám. Z těchto barev tak dávají přednost růžovým, žlutým, zlatým nebo jemně šedým barvám. Ženy řeší každé místo v domácnosti. Nemají problém ani s výzdobou oken, zatímco muži tyto prostory nechávají prázdné.

Kuchyň je jednou z nejdůležitějších místností v celém bytě nebo domě, pokud jde o ženy. Tuto místnost si tak vybavují podle svých představ. Snaží se docílit jednoduchosti, útulnosti, ale i praktičnosti. Muži jsou opační. Dávají přednost jiným barvám. Nemají problém jít až do agresivity, budeme-li se bavit o barvách. Obývací pokoj se snaží vybavit velkou pohodlnou sedací soupravou a jednoduchostí. Zároveň se snaží zaměřit na pořízení obrovské televize pro pohodlnější sledování sportu. Kuchyň příliš neřeší, a tak nemají problém ani s menším prostorem pro lepší udržitelnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dekorace? Ano, ale podle zájmu!

Jak to mají muži s dekoracemi? S příliš velkým množstvím nepočítejte. Na druhou stranu, jestliže na nějakou tu dekoraci u chlapa narazíte, pak se bude týkat jeho zájmů. Ve výše uvedených odstavcích můžete narazit na hlavní rozdíly mezi ženským a mužským interiérem. V ostatních věcech se muži i ženy relativně shodnou. Největší problém jim ovšem dělají barvy, dekorace a jednotlivé místnosti. Konkrétně jde především o obývací pokoj a kuchyň.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---