Jaké je bydlení ve stylu Japandi? Dominuje mu čistota a jednoduchost

Už jste někdy slyšeli o stylu Japandi? Jde o styl bydlení, který v sobě kloubí to nejlepší ze směsi japonských a skandinávských interiérů. Pokud máte rádi jednoduchost, minimalismus a skutečně rozumíte kouzlu nedokonalostí, pak vám tento styl zaručeně okamžitě učaruje. Poradíme vám, jak ho pustit k vám domů.

Co je Japandi styl?

Japandi je slovíčko, které vzniklo spojením japonštiny a skandinávštiny. Původ tohoto stylu se datuje do doby, kdy dánští designéři a kreativci začali cestovat do Japonska. V té době začaly být jejich návrhy ovlivňovány touto záhadnou a fascinující novou orientální estetikou. „První stopy tohoto designového stylu lze vidět v keramických řemeslech, architektuře a dánském nábytku,“ doplňuje informace Architectural Digest.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odhalte klíčové prvky Japandi stylu

Styl Japandi je jako stvořený pro ty z vás, kdo máte v bydlení rádi jednoduchost a čistotu. Právě o tom totiž tento styl je. Japandi design kombinuje prvky skandinávského konceptu hygge neboli útulnosti s japonskou filozofií wabi-sabi, která je o hledání krásy v nedokonalosti. Mezi hlavní konstrukční prvky designu Japandi patří:

  • minimalismus
  • přirozené světlo
  • neutrální barvy
  • udržitelnost

Podle webu Master Class dává Japandi styl přednost jednoduchosti, bydlení v tomto duchu neobsahuje nic zbytečného. Jinými slovy máte doma jen to, co plní svůj funkční úděl. Zapomeňte na lapače prachu a zahlcený prostor.

V tomto stylu je vyžadováno maximum přirozeného světla. Dominují mu neutrální barvy – béžová, šedá, modrá nebo odstíny hnědé či zelené. Významným principem designu Japandi je jeho zaměření na udržitelnost.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Uvolněné bydlení, kde se cítíte dobře

Web Liv For Interiors udává, že cílem Japandi stylu je zařídit domov, kde se cítíte dobře, uvolněně a zkrátka pohodově. Za to mohou jeho prvky z hygge stylu, který je známý tím, že je hodně uvolněný a vládne mu spokojenost.

Zdroj: Architecturaldigest.com, masterclass.com, livforinteriors.co.uk

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---