Jak zařídit malou koupelnu? Zaměřte se na dlaždice a sprchový kout

Zrovna jste se nastěhovali nebo máte před sebou renovaci vaší koupelny? Nezapomeňte, že jde o jednu z nejdůležitějších částí vašeho interiéru. Malá koupelna v paneláku představuje při rekonstrukci velkou výzvu. Než se pustíte do akce, přečtěte si osvědčené rady a tipy, jak co nejlépe využít každou část této místnosti.

Koupelna musí vyhovovat všem členům

Až se vrhnete na plánování nové koupelny, myslete na všechny členy domácnosti. Výsledek musí vyhovovat jak dětem, tak i třeba seniorovi. Senioři jistě ocení protiskluzovou dlažbu a madla či držáky. Co se týče dětí, je vhodné investovat do vysokých skříněk, aby nedosáhly na chemické prostředky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Šetřete místo, kde to jen jde

Jak uvádí web bydlet, místo můžete ušetřit například namontováním baterie nad umyvadlo. Přemýšlejte také o nahrazení tradičních svítidel rohovými. Těžkopádné koupelně by mohla prospět rohová toaleta nebo umyvadlo.

Dalším důležitým prvkem je sprchový kout. Do malých koupelen je ideální sprchový kout s danou základnou. Koupelny bez sprchové vaničky často zabírají méně místa, navíc prostor opticky zvětšují. Důležitá je zde správná velikost skla a sklon k odtoku. Volte jednoduché průhledné sklo bez zbytečných dekorací.

Máte v koupelně pračku? V tom případě je dobré rozšířit desku umyvadla a ukrýt spotřebič pod ni. Případně pračku přemístěte do jiné místnosti, třeba do kuchyně či chodby.

Hodně úložného prostoru

Veškeré úložné prostory se snažte maximálně ukrýt, aby koupelna nepůsobila přeplácaně. Možná bude těžké najít dokonale odpovídající skříňky právě do vaší koupelny, proto je vhodné nechat si je vyrobit na míru.

Kosmetika najde své místo v zrcadlové skříňce nad umyvadlem. Nezapomeňte ani na háčky na ručníky, župany, fén nebo kosmetickou tašku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Světla a barvy

Volte jasné, chladnější barvy. Pokud máte rádi spíš tmavší věci, držte se jednoho tónu, třeba šedé. Bílou pak použijte zejména na strop a stěny. Je velké štěstí, jestli má vaše koupelna okno s přístupem denního světla. Pokud tomu tak není, zvažte instalaci světlovodu.

Zrcadlo vyberte co největší a bez rámu, odrazí tím více světla a opticky zvětší prostor.

Při výběru dlaždic sáhněte raději po těch velkých. Jemná mozaika je možná hezká, ale také se vám z ní může zatočit hlava. Vyberte jeden, maximálně dva druhy dlaždic. Konzistentní vzory zvětší prostor.

Zdroj: bydlet.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Martina Kadlecováhttps://svetemzeny.cz/
Jsem milovnice přírody, jógy a pečení. Jako redaktorka webu iBydlení.cz pro vás píšu jak chutné recepty, tak i články o zahradě a bydlení.

Nejnovější články

--- Další články autora ---