Jak zařídit jednopokojový byt?

U jednopokojového bytu nemáte příliš možností toho, jak je zařídit. Hlavní roli zde bude hrát minimalismus a chytrý nábytek. Jedině tak jej dokážete vybavit vším důležitým. Pokoj bude sloužit jako obývací pokoj i ložnice zároveň. Podle toho byste tuto místnost měli přizpůsobit. Pojďme se podívat na to, jak chytře jednopokojový byt vybavit.

Barva bude hrát hlavní roli

Jako první je potřeba se zaměřit na výběr barvy. Ta bude u jednopokojového bytu hrát obrovskou roli. Příliš velké množství barevných kombinací zde nepřipadá v úvahu. Je dobré se zaměřit na bílou neboli klasickou barvu. Říkáte si, že je bílá barva ohranou barvou? Mýlíte se. V tomto případě se jedná o výherní barvu. Bílá barva opticky zvětšuje prostory bytu. Jde o to, že je bílá barva zároveň světlou barvou. Díky bílé barvě bude interiér déle prosvícený. Člověk tak nebude muset brzy rozsvěcovat světlo. Kromě barvy hraje stejně důležitou roli také nábytek. Tady byste měli využívat sílu multifunkčního nábytku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V čem je hlavní síla multifunkčního nábytku? Multifunkční nábytek je ten nábytek, který nabízí v jednom produktu více možností, jež je možné následně během pár vteřin montovat či demontovat. Určitě jste měli možnost během svého dívání v obchodech narazit na stůl, který vypadal na první pohled malým dojmem. Jakmile se ale rozložil, šlo o trojnásobně větší stůl. Právě tento nábytek je vhodnou variantou pro menší byty. Kromě stolu je možnost pořídit také skříň, která v sobě ukrývá postel. Tu složíte vždy ve chvíli, kdy se budete chystat spát. V opačném případě ji opět složíte do skříně. Během dne tak máte více místa na volný pohyb. Vše je ovládáno pomocí jednoho tahu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pořádek a úložné prostory

Veškeré věci je dobré schovávat. Jinými slovy pro každou jednotlivou věc najděte vhodný úložný prostor. Na kuchyňské lince by se neměly nacházet žádné věci. To platí i o obývacím pokoji neboli ložnici. Oblečení rozhodně nepatří na zem nebo na židli. Pořádek je u jednopokojových bytů o to více důležitější. Podobně jsou na tom i úložné prostory. Těch by mělo být dostatečné množství.

Jakmile budete mít vše schováno, bude byt opticky vypadat větší. Kromě toho získáte volný pohyb, stejně tak jako u multifunkčního nábytku. Jde tak o základ úspěchu při zařizování malého bytu. Proces není nijak složitý. Svým způsobem se nedá u zařizování malého bytu příliš čarovat.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---