Jak zařídit dětský pokojíček pro více dětí?

Dětský pokoj hraje obrovskou roli pro jeho majitele. Pomocí dětského pokoje docílíte bezpečí dítěte. V krásně zařízeném pokoji se dítě bude cítit příjemněji a lépe. Kromě toho se bude následně více zaměřovat a soustředit na důležité věci. Jak ale zařídit dětský pokoj pro více dětí? V následujících odstavcích vám to v krátkosti popíšeme.

Zařizování dětského pokojíčku pro dvě děti

Nejprve se zaměřte na velikost dětského pokoje. Ten rozdělte na dvě stejně velké části. Pokud půjde o dětský pokoj pro tři děti, pak je zapotřebí jej rozdělit na tři stejné části. Každé dítě by mělo mít svůj soukromý prostor. Jednotlivé prostory můžete oddělit například závěsy nebo pomocí nábytku. Vzniknou tak dva nebo tři hrací koutky. Poté se můžete přesunout k další fázi zařizování pokoje. Odlišit části lze i pomocí barev.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vybavení jednotlivých částí se bude odvíjet od věku dítěte. Představte si, že se v dětském pokoji nachází děti ve věku 5, 7 a 10 let. Nebo děti ve věku 5 a 14 let. Jde o velký věkový rozdíl. Každé dítě má jiné priority. Podle toho by se tedy měl začít i proces vybavování. Každé dítě jistě ocení vlastní stůl a židli. V případě tří dětí je to náročnější proces, vzhledem k tomu, že stůl zabírá velké množství místa. Při správném rozložení toho ale můžete docílit. Co se týče šatní skříně, tady bych volil jednu, která bude dostatečně velká pro všechny děti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Výběr postele a další pravidla

Budeme-li se zaměřovat na jednotlivé postele, tady máte několik možností. Jestliže je dětský pokoj dostatečně velký, pak můžete koupit dvě nebo tři oddělené postele, které následně umístíte do jednotlivých rozdělených částí. V případě, že je dětský pokoj menších rozměrů, měli byste se zaměřit na dvoupatrovou nebo třípatrovou postel. Do jednotlivých částí následně umístíte jen pracovní stůl a noční stolek, popřípadě menší skřínku, protože velká šatní skříň bude rovněž sdílená. Na závěr je dobré zvolit pro jednotlivé části vhodné barvy. Ty se budou odvíjet od pohlaví i věku dítěte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---