Jak zařídit dětský pokoj tak, abyste v něm časem nemuseli všechno úplně měnit?

Zařizování dětského pokoje se od ostatních pokojů liší přinejmenším v jednom ohledu. Děti rychle rostou a stejně rychle se mění i jejich vkus a záliby, což by se mělo odrážet i na zařízení jejich pokoje. To samozřejmě nelze vždy splnit, ale u některých věcí to možné je. Pojďme se společně podívat na to, o jaké případy se jedná.

Kvalitní koberec bez dětského motivu může sloužit dlouhá léta.

Začněme od podlahy. Pokud jste stejně jako v případě schodišťových stupňů zvolili pro podlahu v dětském pokoji dřevo, rozhodně nemůžeme říci, že by se jednalo o studenou podlahu. Dřevo působí teple, ale přesto si dětský pokoj žádá koberec. Nejenže jsou koberce ještě teplejší, ale jejich výhodou je i to, že jsou měkké, takže přispívají k celkové bezpečnosti dětského pokoje, jak uvádí portál Nine.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bodová světla designově ladí se zbytkem místnosti

Nyní obraťme svůj pohled od země ke stropu. Svítidlo s dětským motivem? Možná je roztomilé, ale až bude vaše dítě starší, budete ho zaručeně muset měnit. Mnohem lepším řešením je pořízení CD nebo UD profilů, sádrokartonových desek a bodových světel. Bodová světla jsou minimalistická, vypadají nenápadně a hodí se do každé místnosti.

Skříň v neutrálních barvách poslouží jak předškolákovi, tak středoškolákovi

A jak vybrat nábytek, aby vydržel co nejdéle? Samozřejmě, že postel bude třeba časem zvětšit, dětský stůl bude třeba nahradit opravdovým psacím stolem a totéž platí o židli. Ale pokud jde o nábytek, který poskytuje úložný prostor pro hračky, stolní hry nebo oblečení, může vydržet déle, jak uvádí portál House Beautiful.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vybírejte skříňky nebo komody v neutrálních barvách a věnujte pozornost kvalitě zpracování, včetně nábytkových pantů a závěsů. Je důležité, aby takové kusy nábytku vydržely nejen funkčně, ale i designově, jak píše web Image Magazine. Až se vaše dítě dostane do fáze, kdy bude místo hraček potřebovat úložný prostor, určitě se mu nebude líbit, když bude mít stále tu dětsky vypadající skříňku, kterou tam má od malička.

Zdroje: House Beautiful, Image Magazine, Nine

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---