Jak za pár korun vyrobit gel na praní prádla. Ten z obchodu už nebudete potřebovat

Dnešní doba je bohužel taková, že se snažíme ušetřit i na místech, kde jsme ještě před časem korunu počítat nemuseli. V mnoha domácnostech si s postupem času stále více utahují opasky a hledají způsoby, jak ulevit napnutému finančnímu rozpočtu. I my pro vás máme tip, jak ušetřit. Naučíme vás vyrobit si gel na praní – a ten z obchodu už domů nepřinesete.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Gel na praní z kaštanů

K podzimu se neodmyslitelně pojí několik typických aktivit. Pouštění draka, dlabání dýní nebo třeba sbírání kaštanů, ze kterých pak rodiče s dětmi vyrábí zvířátka. Pokud máte možnost vyrazit sami nebo třeba společně s ratolestmi na sběr kaštanů, určitě toho využijte.

Chceme vás totiž naučit, jak si vyrobit gel na praní s minimální investicí. A k tomu potřebujete právě ony kaštany, kterých je teď na podzim pod stromy hromada.

Proč zrovna kaštany?

Určitě vám teď hlavou proběhla otázka, proč právě kaštany. Možná si dokonce vůbec neumíte představit, že by z těchto podzimních plodů, které často používáme k dekoracím u nás doma, mohl vzniknout gel na praní prádla.

Vysvětlení je jednoduché. Všichni sice vědí, jak vypadají kaštany. Málokdo už ale ví, že se mohou pochlubit mýdelnatou dužinou s pracím účinkem. To z nich dělá skvělé kandidáty pro výrobu domácího gelu na praní. Nutno také dodat, že bílé jádro kaštanů ukývá celou řadu rostlinných látek a sapoinů, které při styku s vodou pění, dokážou rozpustit ruky a odstranit nečistoty.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak si vyrobit domácí gel na praní?

Na výrobě domácího pracího gelu z kaštanů není vůbec nic složitého. Potřebujete 10 kaštanů, které nejdříve očistěte, omyjte a poté nechte uschnout. Následně je vložte do mikrotenového sáčku a s pomocí paličky na maso rozdrťte.

Kaštanovou drť uložte do uzavíratelné sklenice, zalijte vlažnou vodou a nechte přes noc stát. Se sklenicí druhý den zatřepejte a všímejte si, jestli její obsah bude pěnit – pokud ano, je to v pořádku. Pak už jen stačí gel přecedit a používat při praní běžným způsobem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---