Jak vytvořit ložnici snů? Základem je kvalitní matrace a polštář

Abychom se v ložnici cítili maximálně komfortně, měla by být laděna do barev, které nám jsou příjemné. Ty totiž umí značně ovlivnit naši náladu. Do ložnice se hodí pastelové tóny různých barev, ale můžete ji klidně udělat i bílou a na některých místech oživit např. tapetou s rudými květy. Důraz je potřeba klást i na nábytek. Pokud je to možné, nezaskládejte ložnici velkými skříněmi, aby prostor nebyl stísněný. Postel musí být dostatečně velká s kvalitní a správně vybranou matrací.

Postele a matrace pro mladé i seniory

Co se týče postele, moderní jsou modely z masivu. Seniorům se snáz vstává z postele, když je vyšší. Pokud si zařizujete ložnici v 50 letech a starší, vyplatí se myslet už právě na vyšší typy postelí.

Aby vám ale postel skutečně skvěle sloužila, je nutné, aby měla vyhovující lamelový rošt a kvalitní matrace. Ano, matrace. Všeobecně platí, že je lepší, když má každý z manželů či partnerů svou matraci. Je tak možné vybrat ji s ohledem na tělesné proporce i na oblíbenou tvrdost.

Na toto myslí každý zkušený výrobce matrací a nabízí pestrou nabídku modelů, aby si vybrali lidé zdraví, nemocní, s omezením, ti, kteří hledají luxus, ale i ti, kteří vybírají podle tvrdosti nebo složení matrace a chtějí „zlatou střední cestu“.

Kvalitní matrace najdete na matrace.purtex.cz. Vybírat můžete matrace 1 + 1, klinicky hodnocené matrace Natur & Dream, luxusní matrace, dětské nebo akční matrace. Oblíbené jsou např. matrace, které vás podepřou přesně v místech, v nichž při spánku potřebujete.

Investujte do anatomického polštáře

Pokud si pořídíte anatomický polštář, ihned poznáte rozdíl mezi spánkem na něm a na klasickém polštáři. Správný polštář vám má totiž podpírat krk ta, aby byl ve vodorovné poloze v souladu s páteří. Hlava je tak v přirozeném prodloužení a není zalomená, díky čemuž vás nebude bolet hlava páteř nebo krk.

Kvalitní spánek udělá z vaší ložnice ložnici snů.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---