Jak vybrat sedací pytel do interiéru?

Sedací pytle mohou být skvělým doplňkem každého interiéru. Kromě toho se na nich dobře sedí nebo leží. Otázkou ovšem zůstává, jak si vybrat ten správný sedací pytel, jenž se bude náramně hodit do vašeho interiéru. Kromě materiálu a tvaru bude záviset také na barvě. Sedací pytel musí maximálně ladit s interiérem vašeho bytu nebo domu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vybíráme sedací pytel

Sedací pytle mají dvě hlavní výhody. Tou první je skvělé přizpůsobení vašemu tělu. Se židlí si nemůžete pohrát. Jde o tvrdý materiál, na který se posadíte a sedíte. Sedací pytel se vám ale přizpůsobí. Mají tak skvělé ortopedické vlastnosti. Dalším důvodem je jejich praktičnost. Hravě je umístíte kamkoliv. Stačí sedací pytel vzít do rukou a poté umístit na místo, kde se chcete posadit. Nemusíte se zbytečně tahat s váhově těžší židlí.

Nyní přejdeme k tomu, na co se při výběru sedacího pytle zaměřit. V prvním odstavci jsme vám naznačili, že parametrů je mnohem více, než si myslíte. Nejde jen o tvar nebo velikost. Dále se musíte zaměřit také na nosnost, barvu, design, výplň a poměr, co se týče ceny a kvality. Budeme-li se dívat na velikost, pak se zaměřte na sedací pytle o velikosti přinejmenším 140 centimetrů a výše. Tato velikost je považována za velikost vhodnou pro dospělé osoby.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další parametry v kostce

Poté přejděte na výběr tvaru. Tady si můžete vybrat například z fotbalového míče, hrušky, polštáře, křesla nebo taburetu. Tvar bude záviset čistě jen na vás. Je dobré se ale zaměřit například na polštář nebo křeslo. Jde o ideální tvar vhodný pro ortopedické vlastnosti, jestliže budete produkt využívat k sezení nebo ležení. Barva sedacího pytle by měla zapadnout do vašeho interiéru. K těm oblíbeným ale patří například černá, červená nebo modrá barva. Určitě by se ale sedací pytel měl přizpůsobit interiéru.

K materiálům patří bavlna, nylon, polyester nebo kůže. Chcete-li se zaměřit na kvalitní výběr sedacího pytle, soustřeďte se převážně na nylon. Patří k odolným a kvalitním materiálům zároveň. Z výplně jsou vhodným materiálem EPS kuličky. Pokud se budete držet těchto postupů, nemusíte mít sebemenší pochyby o kvalitu produktu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---