Jak vybrat nový radiátor?

Novostavba je téměř hotová, ale chybí vám radiátory? I u výběru radiátoru je potřeba přemýšlet a zaměřit se na potřebné parametry. Jedině tak vyberete do svého bydlení správný radiátor, jenž bude plnit své funkce. Kromě toho by měl vámi vybraný radiátor také skvěle zapadnout i do vašeho interiéru. Jak jej tedy vybrat? Na to se společně zaměříme.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vybíráme radiátor

Jako první se zaměříme na materiál radiátoru. Zde máme na výběr litinový nebo plechový radiátor. Už v dávnějších dobách se používal převážně ten litinový. Byl spolehlivý a na pohled designově atraktivní. K jeho vlastnostem patří i velká tepelná setrvačnost. Plechové radiátory zase mohou dosahovat většího výkonu. Kromě toho se snáz otírají v případě úklidu. Výkon radiátoru by však měl záviset na každé jednotlivé místnosti.

Otázkou také zůstává, zda měníte radiátor za radiátor nebo celý otopný systém. Pokud měníte celý otopný systém, máte větší možnost výběru. Při výměně čistě jen radiátoru je váš výběr hodně omezen, protože musíte vybírat totožný typ radiátoru se stejným připojením. Jedině tak nebudete následně nemile překvapení. Dále je potřeba se zaměřit na různé doplňky, které vám ulehčí celkovou práci s radiátory. Jak si sami můžete všimnout, odvzdušňovací šrouby jsou vždy součástí balení. O tom není pochyb. Následně se lze ale poohlížet také po termostatických ventilech a hlavici. Ta už v balení není.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Moderní radiátory s digitálním ukazatelem

Snažte se také přizpůsobit době. Ta vám nabízí možnost zaměřit se na moderní radiátory s digitálním ukazatelem. Budete tak mít možnost nastavit ve svém bytě nebo rodinném domě teplotu například 20 stupňů celsia. Je potřeba také vědět, že do výměny nebo instalace radiátoru by se člověk neměl pouštět sám, jestliže nemá dostačující zkušenosti.

Jakmile vám odborná společnost zajistí montáž radiátoru, bude poté záviset na vás, jakou budou mít životnost. Vše se totiž odvíjí od toho, jak o ně budete pečovat. Jedině tak prodloužíte celkovou životnost a docílíte toho, že vám radiátory vydrží mnohem déle.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---