back to top

Jak vybrat bytového designéra pro návrh na nový interiér?

Vybrat si v této době kvalitního bytového designéra nemusí být vůbec jednoduché. Pomocí tipů, které jsme si pro vás připravili, bude váš výběr o něco jednodušší. V žádném případě nekývněte na první nabídku, která se vám naskytne. Vybrat si nesprávného bytového designéra vás může stát čas i nemalé množství financí.

Vybíráme kvalitního a vhodného bytového designéra pro své bydlení

K důležitým dovednostem bytového designéra patří několik věcí. Všechny tyto dovednosti by měl každý kvalitní bytový designér ovládat. Mezi ně patří například porozumění materiálům, sladění barev, kreslení 3D vizualizací a schopnost určit, jaký nábytek a styl bydlení je vhodný právě pro vás. Pochopitelně je potřeba, aby bytový designér uměl daleko více dovedností, jež rozhodnou, zda se skutečně jedná o správný výběr, či nikoliv.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bytovému designérovi by neměla chybět empatie. Jde o porozumění zákazníka. Musí mít představu o tom, co se konkrétnímu zákazníkovi líbí a jaký styl bydlení by se k němu hodil. Dále musí mít schopnost řídit projekt od A po Z bez jediné chyby. Zároveň by se nemělo jednat o stydlivého člověka, který nezvládá své lidi, kteří na vašem projektu pracují. Kvalitní bytový designér by vám měl prezentovat jeho výběr. Umět vám popsat, proč by vám doporučoval právě tuto variantu nebo materiál.

Není to jen o dovednostech

Dovednosti jsou jedna věc. Ty však nemusí vždy rozhodnout. Určitě naleznete více osob, které zvládají výše uvedené dovednosti, jež jsou potřebné pro práci bytového designéra. Rozhodovat ale bude i působení, reference a přístup konkrétního člověka. Reference v dnešní době mnoho prozradí. Jestliže je navíc bytový designér zaneprázdněn i na několik týdnů dopředu, máte jistotu, že se jedná o toho správného člověka. O to více se vám to potvrdí ve chvíli, kdy naleznete jeho pozitivní reference.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bytový designér by měl mít také bezproblémový přístup. Přátelský, za to však profesionální. Měl by vám ukázat, že on je ten, kdo řídí projekt. Bytový designér je profese, o níž řada lidí sice mlhavě něco ví, ale nedovede si představit, že by se jakkoli protla s jejich vlastním životem, jak uvádí internetový portál iDnes.cz.

Zdroj: iDnes.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---