Jak vybrat bezpečnostní dveře?

Bezpečnostní dveře vám mohou pomoct proti zlodějům, kteří si brousí zuby na váš majetek. Kromě toho je dobré si nechat nainstalovat bezpečnostní dveře i z důvodu pojištění. Pojišťovny vám totiž peníze nemusí vyplatit, zjistí-li se, že váš byt nebo rodinný dům nebyl těmito dveřmi vybaven.

Začínáme s výběrem

Jako první je potřeba se zaměřit na bezpečnostní třídu. Tu uvádí každý výrobce dveří i zámku. Pro maximální spokojenost všech se doporučuje sáhnout po bezpečnostní třídě vyšší, než je číslo 3. Jestliže se chcete nechat ujistit v tom, že jste pro svůj domov udělali maximum, určitě se poohlížejte více po bezpečnostní třídě 4 nebo 5. Samozřejmě je potřeba počítat s vyšší pořizovací cenou, ovšem na druhé straně o tyto dveře již nepřijdete. Jinými slovy se jedná o vaší investici, která se vám bezpochyby vyplatí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dále je důležité sáhnout po kvalitním materiálu dveří. Jaký materiál patří mezi ty kvalitnější? Kvalitním materiálem je například pozinkovaný plech nabízející pevné ocelové jádro. Jde o materiál, jenž nereaguje na teplotní změny. Zloději s ním ve většině případů mají největší problém. Zároveň se nemusíte bát menších škrábanců. Kvalitní materiál odolává i různým poškozením, které mohou vzniknout vámi. Bezpečnostní dveře jsou ovšem i o bezpečnostních prvcích. Mezi ně patří například kvalitní kování, bezpečnostní čepy, vložka nebo několikafázové zamykání.

Počet zámků se rovná počtu zabezpečení

Zloději si vybírají jednodušší dveře. Pokud vaše bezpečnostní dveře budou vybaveny bezpečnostními systémy a více zámky, pak máte téměř stoprocentní jistotu v tom, že se zloději vašemu bytu nebo rodinnému domu vyhnou. Kromě bezpečností se zaměřte i na izolaci hluku a tepla. Pokud se už rozhodnete pro drahé dveře, pak se zaměřte na veškeré funkce, protože už následně nebudete muset řešit to, že si za pár let budete muset pořizovat dveře nové. I samotný výběr dodavatele vám zajistí kvalitu. Pokud dodavatel nabízí několikaletou záruční dobu, máte jistotu, že daný výrobce svým dveřím věří.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jinými slovy je přesvědčený o tom, že právě jeho dveře patří mezi kvalitní a maximálně bezpečné. To je také důvod, proč si dovolí vám nabídnout mnohonásobně delší záruční dobu, než je uváděná státem.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---