Jak vybrat barové stoličky?

Moderní interiér si žádá moderní vybavení. Mezi moderní vybavení se mohou počítat například barové stoličky. Jak ovšem vybrat ty správné pro svůj interiér? Zaměřit byste se měli na pár důležitých věcí. Právě ty vám zajistí úspěšný výběr barových stoliček. Pojďme se na to společně podívat.

Vybíráme barové stoličky

Jako první byste se měli při výběru barové stoličky zaměřit na výšku. Je potřeba se zaměřit na výšku stolu nebo pultu, pro který budou barové stoličky zakoupeny. Klasické barové pulty se vyrábějí v rozmezí od 110 do 115 centimetrů. Pokud i váš barový pult má právě tyto rozměry, pak si hravě vystačíte s barovou stoličkou se sedákem, jejichž výše se bude pohybovat kolem 75 centimetrů. Pokud jde o pracovní desku nebo stůl o výšce 90 až 95 centimetrů, pořiďte si barové stoličky se sedákem o výšce 65 centimetrů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

V této fázi máte výšku vyřešenou. Můžete se přesunout k dalším důležitým parametrům. Tím je vzhled barových stoliček i celkový design místností. Barová stolička by se měla vzhledově náramně hodit do interiéru kuchyně. Je tedy potřeba se prvně podívat na prostory kuchyně a vše si řádně zapsat. Poté vybrat vhodné barové stoličky, které připadají v úvahu. Jedině tak si vyberete vzhledově vhodné barové stoličky, jež se budou hodit pro vaši kuchyň.

Jaké další parametry jsou důležité?

K dalším parametrům patří varianty barových stoliček. Budete si pořizovat s opěrkou zad nebo bez ní? Popřípadě i s opěrkou rukou? To je důležitá otázka, na kterou byste si měli odpovědět. Záležet bude na tom, jak často budete barové stoličky využívat. Jestliže na nich plánujete sedávat často, určitě oceníte maximální komfort. Je tedy dobré se poohlížet po barových stoličkách s opěrkou zad i rukou. Jistě oceníte i čalounění, které vám dopřeje o kapku větší pohodlí.

Zdroj obrázku: Zdroj obrázku:Zdroj obrázku:https://www.istockphoto.com/

Posledním důležitým parametrem je konstrukce barové stoličky. Ta by měla být dostatečně kvalitní a stabilní. Není dobré, když se barová stolička hýbe v místech, kde by neměla a nepůsobí na pohled příliš stabilně. Určitě byste měli investovat do kvality. Kvalita je jednou z hlavních a nejdůležitějších rolí vůbec.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---