Jak vás mohou ovlivnit barvy interiéru, když se domů vracíte s náladou pod psa?

Každý z nás nahlíží na barvy svým vlastním pohledem. Jsme na ně citliví a působí na nás různě. Na náš domov se díváme komplexně a vnímáme ho jako celek. Proto jsou barvy tak důležité. Pokud doma panuje nějaký barevný nesoulad, budeme se cítit nepříjemně, bude nás to rozptylovat a citlivější jedince i stresovat.

Základem je pochopit teorii barev a vnímat, jak vzájemně ladí. Chaoticky vymalovaný byt s neladícími doplňky nás neuklidní a budeme mít tendence z něj utíkat. Pokud si tedy tuto znalost osvojíme, máme vyhráno. Barvy bereme jako samozřejmost a součást našich životů. V domácnosti mohou působit povzbudivě či relaxačně. A právě to po dlouhém dni potřebujeme.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Barvy ovlivňují naši náladu

Když jsme na procházce v lese, cítíme se klidně. A není to jen vůní jehličí. Příjemný pocit vytváří odstíny hnědé a zelené barvy, které jsou pro naše oči příjemné. Když přijdeme do žlutě vymalované místnosti, cítíme se šťastně a plní energie. Přesně tak umí barvy kouzlit.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Jak mohou barvy zlepšit náladu?

Teplé barvy jsou útulné a pozitivní. Spojujeme si je s létem a sluncem. Růžová je barvou pozitivní a ryze ženskou. Oranžová zase povzbuzuje tvořivost. Studené barvy jsou ochlazující a vhodné do meditačních místností. Modrá je barva vody a nebe, je čistá a pomáhá nám lépe se soustředit. Spirituální fialová nás povzbuzuje v rozhodování.

Bílá je jasná barva reagujeme na ni vesměs pozitivně. Bílá barva symbolizuje jas, nevinnost, čistotu a nový začátek. Bíle vymalovaný byt působí čistě a prostorně. Avšak aby nepůsobil až příliš sterilně, je potřeba bílé stěny zkombinovat s barevnými obrázky, závěsy a dalšími doplňky. Jen tak budou barvy v rovnováze a my se v něm budeme cítit příjemně, jak uvádí web Novinky.cz.

Zdroj: Novinky.cz 

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---