Jak ušetřit při nákupu potravin?

Není žádným tajemstvím, že ceny potravin v obchodech se celkem razantně zvýšily. Příkladem může být cukr – před rokem bychom měli za dnešní cenu rovnou dva balíky. Přináším vám pár tipů, jak nákupem potravin v obchodech ušetřit nějaké peníze. Jedná se o tipy, které se vyplatily mně. Snad vám pomůžou také.

Nenakupujte podle seznamu

Hned prvním tipem bych ráda vyvrátila vše, co jste doposud o šetření peněz v obchodech četli. Vždy, když jsem hledala na internetu, jak šetřit a neutrácet moc peněz nákupem jídla, viděla jsem pokaždé stejnou radu: vytvořte si jídelníček obědů na týden, poté svůj nákupní seznam a držte se jej a nekupujte nic navíc. Tak tohle pro mě byla cesta do pekla. Chcete vědět proč? Ukážu vám to na následujícím příkladu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Dva lidi v obchodě se stejným záměrem nedělají totéž

Když si vytvořím svůj nákupní seznam podle jídelníčku na týden, musím koupit vše, co v něm mám napsáno. Takže hodím do vozíku kilo kuřecího masa (220 kč/kg), balení rybího filé (250 kč/kg) nebo kilo rajčat (99kč/kg). Musím přece nakoupit podle seznamu, abych ušetřila peníze. To opravdu přinese požadovaný výsledek = nemám ve vozíku nic navíc, i když z částky u kasy se mi protáčí panenky.

Jak nakupuji já?

Nakoupím vše, co je zrovna v akci. Nemám žádný seznam ani vytvořený jídelníček předem. Když je v obchodě sleva na vepřovou pečeni, koupím jí kilo a až doma vymyslím, co s ní. A takto postupuji se vším.

Doma otevřu plnou lednici masa, zeleniny a dalších surovin a vymyslím každý den, co z nich uvařím na oběd i večeři. Jestliže tápu, otevřu internetový prohlížeč a hledám recepty podle daných surovin.

Jestliže budete nakupovat tímto způsobem, ušetříte dost peněz. Zapomeňte na jídelníčky a seznamy.

Dle webu Seznamzpravy.cz jakožto Češi milujeme slevy a akce. Proto se nestyďte a nakupujte podle aktuálních akčních nabídek.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další tipy navíc

  • Pokud máte možnost chodit nakupovat večer před zavírací dobou do hypermarketů, využijte toho. Seženete zlevněné zboží – nejčastěji pečivo, ovoce a zeleninu. Takový bio tmavý chlebík za polovinu ceny můžete i zamrazit a vytáhnout, až vám doma dojde pečivo. Ušetříte peníze i cestu do obchodu.
  • Informujte se o tom, zda ve vašem okolí obchody nabízí poslední dobou velmi populární bedýnky ovoce a zeleniny za pár korun. Pokud ano, vyčíhejte si je.
  • Koukejte do zlevněných sekcí potravin – najdete tam spousty výrobků s končícím datem spotřeby, které jsou díky tomu o dost levnější, ale pořád je ještě stihnete doma sníst. Podle serveru Prozeny.cz je potřeba brát datum spotřeby s rezervou a například mléčné výrobky, které byly v lednici, nemusíte vyhazovat ani týden po ukončeném datu spotřeby! Také jste do této chvíle plýtvali jídlem tak jako já?

Zdroj: seznamzpravy.cz, prozeny.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---