Jak udržet pořádek v šuplících?

V každé domácnosti jistě najdete alespoň jeden šuplík. Šuplíky jsou pro organizaci úložných prostor rozhodně praktičtější než skříňky s dvířky, ale na druhou stranu se často stane, že v nich panuje chaos. Pojďme si tedy říct pár tipů, jak se chaosu zbavit a mít v šuplících pořádek. Snadno a rychle.

Tajemstvím úspěchu jsou organizéry

Každý úložný prostor, který je větší a není rozdělený na menší celky svádí k tomu, aby v něm byl nepořádek. Proto je vhodné velké i menší šuplíky rozdělit na menší části právě organizéry. Na trhu najdete nepřeberné množství organizérů, ale můžete si vyrobit vlastní například z krabice, kterou obalíte do balicího papíru, a vyjde vás tak na pár korun, a navíc ušetříte přírodu. Jak uvádí inspiri.cz, je důležité vybírat organizéry vhodných rozměrů. Vybírejte podle velikosti a hloubky šuplíku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak postupovat při reorganizaci šuplíku

Nejprve je vhodné vyndat ze šuplíku všechny věci, vytřít ho hadříkem a nechat vyschnout. V čase, kdy bude šuplík schnout, můžete přebrat věci a rozmyslet, které z nich už nebudete potřebovat. Nebudeme si nic nalhávat, v každém šuplíku najdete něco, co je v něm navíc.

Následně vložte do šuplíku vybrané organizéry a roztřiďte do nich obsah šuplíku. Uvidíte, jak takový šuplík prokoukne. Tento způsob lze aplikovat na šuplík s kancelářskými potřebami, na kuchyňské šuplíky, šuplíky s oblečením atd.

Jak obsah šuplíků roztřídit

Ideální je věci nějakým způsobem kategorizovat. U oblečení to může být podle druhu, barev či jiných parametrů. U kancelářských potřeb můžete mít v jednom organizéru propisky a v dalším kancelářské sponky. Princip je v podstatě stejný jako u třídění příborů do příborníku. I příborník je organizér a lze jej použít nejen na příbory.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Začněte jednat

Pusťte se do organizace domácnosti, respektive šuplíků. Nedávejte si ze začátku velké nároky. Jak doporučuje ireceptar.cz, zkuste zorganizovat jeden šuplík za den. Tak, abyste do této změny šli stále s chutí a dotáhli ji zdárně do konce.

Zdroj: iReceptar.cz, Inspiri.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---