Jak správně zazimovat zahradní nábytek

Spousta lidí nechává nábytek přes zimu venku jen tak ladem a doufá, že nábytek přežije mrazíky bez větší úhony. To je ale zcela špatně. I o kvalitní nábytek je třeba se starat. Pokud nechcete, aby se rapidně zkracovala jeho životnost, rozhodně je důležité ho správně zazimovat. Jak na to? To vám poradíme v dnešním článku.

Nábytek zkontrolujte

Před samotným zazimováním je vhodné zkontrolovat, jestli jsou jednotlivé části nábytku v pořádku. Věnujte dostatečnou pozornost spojům, povolte šrouby, promažte je a zase je dobře dotáhněte, zašijte díry na textiliích apod.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pečlivě nábytek očistěte

Z každého kusu nábytku odstraňte nánosy nečistot a následně jej umyjte vodou s vhodným čisticím prostředkem. Ten vybírejte podle materiálu, ze kterého je nábytek vyrobený, nebo podle míry znečištění. Čistit nábytek můžete pomocí kbelíku a hadru, což je stará dobrá a osvědčená klasika. Pokud si však chcete práci ulehčit, vyzkoušejte tlakový čistič, který si poradí se špínou ve všech záhybech. A za zlomek času. Jestliže se vám nechce do pořízení stroje investovat často nemalé peníze, podívejte se na internetu, odkud a za jaký poplatek byste si ho mohli půjčit. Nezapomeňte také vyprat snímatelné potahy a vyčistěte ručně polstry s výplní.

Naneste ochranné přípravky

Po důkladném očištění nechte nábytek volně uschnout. Na dřevěný nábytek doporučujeme nanést speciální olej, který bude dřevo chránit a zároveň mu dodá i lesk. Nezapomeňte schovat také gril, zahradní náčiní apod.

Klíčové je uskladnění nábytku

Nábytek je třeba uschovat v místnosti, která je suchá, ale zároveň i dobře větraná. V ideálním případě ho umístěte do sklepa, na půdu, do kůlny apod. Zvažte také pořízení stále oblíbenějšího zahradního domku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jednoduché řešení jménem ochranná plachta

Jestliže nemáte kam nábytek umístit nebo se vám jen jednoduše nechce s ním nijak manipulovat, doporučujeme pořízení ochranné plachty. Tu přehodíte přes nábytek, stáhnete dole šňůrkou a máte vystaráno. Plachty chrání nábytek před nepříznivými vlivy počasí, jako je mráz, vlhkost nebo UV záření. K dispozici jsou plachty různých velikostí, tvarů, barev apod.

Ačkoliv se může zdát, že je tento proces složitý, vězte, že jím ušetříte spoustu peněz. Jedině se správnou a důslednou péčí vám zahradní nábytek vydrží dlouhá léta.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---