Jak správně vyčistit obrazovky?

Na první pohled nejsou vidět. Otisky, prach, chlupy a další nečistoty, které se na obrazovkách ve vaší domácnosti usazují. Je jedno, jestli se jedná o monitor od počítače nebo televizi. O všechny obrazovky je nutné pečovat, protože všechny nečistoty snižují životnost elektroniky, ale také kvalitu obrazu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak často obrazovku čistit?

Obrazovky si žádají pravidelnou péči. Ideálně jednou až dvakrát za týden. Určitě bude záležet na dalších faktorech, jako je prašnost v místnosti, četnost používání apod. Čištění obrazovky můžete spojit například s utíráním prachu, a nikdy tak na ni nezapomenete.

Co budete potřebovat?

Čištění obrazovek není až taková věda. Nepotřebujete ani žádné speciální čisticí přípravky. Skvěle si vystačíte pouze s utěrkou z mikrovlákna a případně s destilovanou vodou. Web ireceptar.cz upozorňuje na to, že existují dva typy utěrek z mikrovlákna. Utěrka s volnějšími vlákny je vhodná na odstranění prachu a různých dalších nečistot. Hladká utěrka je určena k čištění zrcadel a oken.

Pokud chcete používat speciální čisticí prostředek, pak je důležité vybrat správný podle typu obrazovky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak postupovat při čištění

Na začátku je nutné říct, že každá obrazovka, kterou se chystáte vyčistit, by měla být vypnutá. Jak uvádí homebydleni.cz, tak dalším zásadním krokem je odstranění prachu například utěrkou z mikrovlákna nebo prachovkou. Odstranění prachu je důležité, protože tak minimalizujete možnost vzniku škrábanců a snížíte riziko tvorby šmouh.

Následně použijte buď navlhčenou utěrku z mikrovlákna nebo na hadřík naneste speciální čisticí prostředek. Čisticí prostředky nikdy nenanášejte přímo na obrazovku.

Nyní obrazovku opatrně otřete. Nepoužívejte velký tlak ani na místech s větším znečištěním. Tato místa raději otřete víckrát za sebou.

Před opětovným spuštěním je nutné obrazovku nechat pořádně vyschnout.

Nezapomínejte otřít ani zadní stranu obrazovek, reproduktory apod.

Tímto máte obrazovky vyčištěné a můžete si opět vychutnat kvalitní obraz.

Zdroje:

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-cistit-televizi-30000326.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---