Jak správně upravit televizi, aby působila jako dekorace. Zapadne do každého obýváku

Trendem poslední doby je kupovat si neustále větší a větší televizní obrazovku. Díky tomu často dochází ke skutečnosti, že televize dominuje celé naší zdi. A to ne vždy působí dekorativně, ba naopak tato skutečnost působí značně neútulný vzhled celé místnosti. Jak tedy i z velké televize udělat dekoraci?

Nebojte se být kreativní

Nejjednodušším řešením je opatřit naši televizi designovým rámečkem. Díky tomu se i vypnutá televize promění v umělecké dílo a bude působit jako dekorace. To je skutečnost, kterou na svých stránkách zmiňuje web TheSpruce.com. Další možností je obklopení televize dalšími uměleckými díly. Tím dosáhneme efektu, že televizní obrazovka bude působit jako součást galerie.

Pokud chceme naši obrazovku zároveň ochránit před okolními vlivy nebo dětmi, je možné ji umístit do vestavěné skříně. Tu jednoduše zavřeme ve chvíli, kdy televize není zapnutá. Skříň je možné jakkoliv dozdobit, sladit s okolním nábytkem nebo využít zároveň jako poličku. Pokud máme v místnosti krb, často je dobrým řešením umístit televizní obrazovku přímo nad něj.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Nechte televizor zapadnout do okolního prostředí

Pokud se nebojíme extravagantních věcí, je možné na část zdi, kde je obrazovka umístěna, použít černou malbu. Může se jednat o černý pruh nebo dekorativní stěnu z černého mramoru. Obrazovka umístěná na takovém pozadí bude působit jako součást dekorace a nebude k sobě strhávat veškerou pozornost při vstupu do místnosti.

Moderním řešením je podle webového portálu zvolení dřevěných lamel. Právě ty totiž ladí s moderním vybavením a díky nim dojde v místnosti k vytvoření stylového prostoru. Jejich využití je velmi individuální, můžeme jimi pokrýt celou zeď nebo je využít jen na část.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Další možností je naopak zvýraznění televizoru

Prostor obývacího pokoje ale dokáže také projasnit to, že se nebudeme snažit televizní obrazovku skrývat. Naopak. Jedná se o součást našeho vybavení, tak proč to nepřiznat. Televizi v místnosti zvýrazníme například tím, že za ní umístíme nějakou barevnou tapetu.

https://www.thespruce.com/how-to-decorate-around-a-tv-5194076

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---